38 z najkrajších uličných sôch

Ak sa rozhodnete ísť niekde, určite urobíte fotografie tých najkrajších pamiatok. Zaujímavé plastiky, s ktorými sa stretnete, sú pre to vhodné.

Zdá sa, že priťahujú pohľady a šošovky. Vytvorené v rôznych časoch, z rôznych materiálov a na rozdiel od štýlu, sú zjednotené jednou - tieto uličné plastiky robia mesto jedinečným, atraktívnym a nezabudnuteľným.

Contents

1. "Zverejnenie", Paige Bradley, New York, USA

38 z najkrajších uličných sôch

"... Kým nie sme pohybujú od seba okolo nás múru, nikdy pochopiť, ako veľmi sme naozaj silní." Takže americký umelec Paige Bradley vysvetľuje význam jeho bronzová socha, ktorá priniesla jej slávu.

2. "Tanec s púpavou", Robin White, Staffordshire, Veľká Británia

38 z najkrajších uličných sôch

Ak ste priťahovaní k magickému svetu víly, určite si budete vychutnávať prácu britského Robina Whitea, ktorý vytvoril sériu podobných parkových skulptúr. Každá víla má oceľový rám, viazaný vrstvou kovových "svalov", ktorá je naopak pokrytá "pokožkou" z jemného drôtu.

3. "Alegória apenínov", Giovanni Giambologna, Toskánsko, Taliansko

38 z najkrajších uličných sôch

Neďaleko Florencia, v opustenom parku Pratolino vile, ktorý kedysi patril k slávnej Medici klanu, desať zachovalá kamenná socha XVI storočia známy v čase sochára Giovanni Giambologna. Plastika je boh Apennines monštrum ruky stlačením hlava, ktorá má ústa fontána.

4. "Láska", Alexander Milov

38 z najkrajších uličných sôch

Táto socha Odevy Alexandra Milova bola viditeľná len na americkom festivale Burning Man v minulom roku v púšti Black Rock. Práca získala srdcia mnohých návštevníkov festivalu a našla svojich fanúšikov na internete vďaka svojej piercingovej úprimnosti. Bohužiaľ, zatiaľ čo pre tento objemný umelecký objekt (dĺžka 17,5 m, šírka 5,5 a výška 7,5) sa miesto nenájdilo nikde.

5. "Sila prírody", Lorenzo Kinn

38 z najkrajších uličných sôch

Pravdepodobne mali starci, keď vytvorili sochy na počesť bohov, aby utišili svoj hnev. Táto myšlienka inšpirovala talianskeho umelca Lorenza Kinna k vytvoreniu série sochárov, založených v rôznych mestách po celom svete. 2,5-metrový ženský postava symbolizuje prírodu matky, ktorá divoce roztiahne zemeguli. Zasiahnutý dopady hurikánov v Spojených štátoch a Thajsku, umelec vytvoril alegóriu ukázať, ako krehký je náš svet.

6. "Mustangy Las Colinas", Robert Glen, Irving, Texas, USA

38 z najkrajších uličných sôch

Táto socha je najväčší kôň socha na svete: 9 Mustang stupnice 1 až 1,5 sú uvedené cestuje cez vodu spod kopýt fontán, vytvára prirodzený efekt spreje. Práca symbolizuje rýchlosť, vodcovstvo a slobodu, ktorá je súčasťou zvierat žijúcich v Texase a samotného štátu v čase jeho vývoja.

7. "Čierny duch", S. Jurkus a S. Plotnikovas, Klaipeda, Litva

38 z najkrajších uličných sôch

Desivý bronzová socha pripomína starú legendu, podľa ktorého zámok stráž vyzráža nečakane stretol ducha, ktorý varoval, že zámok nemusí byť dostatočné zásoby a potom zmizol úplne.

8. "Starostlivosť o ruky", Glarus, Švajčiarsko

Starostlivá ruka

Táto mimoriadna socha môže byť symbolom starostlivosti o životné prostredie.

9. Sloboda, Zenos Frudakis, Philadelphia, Pennsylvania, USA

38 z najkrajších uličných sôch

"Táto socha zosobňuje túžbu po slobode prostredníctvom kreativity," vysvetľuje americký prezident Zenos Frudakis, vysvetľujúci význam bronzovej kompozície.

10. Mihai Eminescu, Onesti, Rumunsko

Mihai Eminescu

Nezvyčajná socha dvoch kovových stromov, ktorých vetvy tvoria tvár moldavsko-rumunského básnika-dekadenta XIX storočia Mihai Eminescu.

11. "Muž dažďa", Jean Michel Folon, Florencia, Taliansko

38 z najkrajších uličných sôch

Socha belgického umelca Jean Michel Foulon je vo Florencii, Taliansko.

12. "Stairway to Heaven", David McCracken, Bondi, Austrália

38 z najkrajších uličných sôch

Socha Davida McCrackena je ilúzia nekonečnosti, pripomínajúc spojenie s kultovou kompozíciou Led Zeppelin.

13. "Tu som!", Herve-Laurent Erwin

38 z najkrajších uličných sôch

Polystyrénový obor sa objavil pod trávnikom, obidva pod dekou, bol predstavený v roku 2014 na výročnej medzinárodnej výstave súčasného umenia v Budapešti. Hodnota sochy, ktorú vytvoril maďarský umelec Hervé-Lorent Erwin, možno definovať ako túžbu po slobode, poznaní a dynamickom vývoji. Po ozajstnom úspechu v Budapešti sa plastika dostala do nemeckého ulmu, aby vystrašila nič netušiacich turistov.

14. "Metamorfózy", Jason Dekers Taylor, Grenada

38 z najkrajších uličných sôch

26 detských figúr z cementu v hĺbke štyroch metrov je jednou z najpozoruhodnejších skladieb inštalovaných v podmorskom sochárskom parku Moliner v Karibiku. Sochárske zloženie váži 15 ton, aby odolalo silným prúdom a prílivom. Prsteň detí symbolizuje životný cyklus a zodpovednosť ľudstva za stav životného prostredia pred budúcimi generáciami.

15. "Dážď", Nazar Bilyk, Kyjev, Ukrajina

38 z najkrajších uličných sôch

Dvojmetrová bronzová postava s obrovskou sklenenou kvapkou na tvári symbolizuje jednotu človeka s prírodou. Práca je nastavená na ulici Landscape v Kyjeve ako súčasť moderného sochárskeho parku.

16. "Sieň", Morphay, Kaunas, Litva

38 z najkrajších uličných sôch

Táto socha sa vzťahuje na tieň, ktorý "ožíva" iba v noci, keď sú hviezdy, ktoré sa nachádzajú na stene za číslom, zmysluplné.

17. "Sinking Building", Melbourne, Austrália

38 z najkrajších uličných sôch

Pred majestátnou budovou štátnej knižnice v Melbourne sa zdá, že knižnica je potopená, roh fasády stále viditeľný na povrchu.

18. "Boh vojny", Jingzhou, Čína

38 z najkrajších uličných sôch

48-metrový soch, ktorý je pokrytý 4000 lepenými medenými platňami, stúpa na 10-metrovom podstavci a je symbolom spravodlivosti.

19. "Hroch", Taipei, Taiwan

38 z najkrajších uličných sôch

Kúpajúcich sa hroch údaj je znázornené, ako sú zvyčajne viditeľné na povrchu, inštalovanej v Taipei zoo.

20. "Obuv na nábreží Dunaja", Gyula Power, Budapešť, Maďarsko

38 z najkrajších uličných sôch

Pamätník holokaustu založený na skutočných udalostiach: desiatky tisíc Židov bolo zabitých v rokoch 1944-1945 v Budapešti. Obete boli zhromaždené na brehoch Dunaja, museli si vziať svoje topánky a potom strieľať. Myšlienka pamätníka patrí maďarskému režisérovi Ken Togaiovi a realizovala ho sochárka Gyula Power.

21. "Cestovatelia", Bruno Catalano, Marseille, Francúzsko

38 z najkrajších uličných sôch

Celá séria desiatich takýchto surreálnych sôch od francúzskeho Bruna Catalana v septembri 2013 bola inštalovaná v Marseille.

22. "Pamätník neznámeho pasáka", Erzi Kalina, Wroclaw, Poľsko

38 z najkrajších uličných sôch

Sochárske zloženie, ktoré sa skladá zo 14 postáv, bolo inštalované vo Varšave v roku 1977 a presťahovalo sa do Vroclavy v roku 2005.

23. "Rebel", Tom Franzen, Brusel, Belgicko

38 z najkrajších uličných sôch

Belgický sochár Tom Franzen zasvätil svoju humornú prácu obyvateľom mesta Molenbeck - jednej z 19 a možno aj najkriminogickejšej komúny v Bruseli. Je tu vhodný postoj k polícii.

24. "Ocean Atlant", Jason Dekers Taylor, Nassau, Bahamy

38 z najkrajších uličných sôch

Tvorca mnohých sôch na morskom dne, Dekers Jason Taylor je tiež autorom najväčšie podvodné súsoším dievča, ktoré, rovnako ako starovekej gréckej Atlanta drží na ramenách oceánu. Plastika 5,5 m, hmotnosť. - 60 m Podľa autora, okrem estetického obrázku je praktický význam, ako umelý útes.

25. Nelson Mandela, Južná Afrika

Nelson Mandela

Nezvyčajné pomníky bojovníkov proti apartheidu so sídlom v roku 2012 blízko miesta, kde o 50 rokov skôr bolo zastavené budúceho prezidenta Juhoafrickej republiky. Socha sa skladá z 50 zložito vyrezaných oceľových laserových stĺpov od výšky 6,5 do 9,5 m. Vo vzdialenosti 35 m pod prísne definovaným uhlom stĺpce vytvárajú rozpoznateľný profil Mandela.

26. "Ľudia pri rieke", Zheng Hua Cheng, Singapur

38 z najkrajších uličných sôch

Rad sôch singapurský umelec Zheng Hua Cheng, ktorej súčasťou je aj táto kompozícia z piatich plavci chlapcov, odošle diváka do doby, kedy brehy rieky nebol oblečený do kameňa a stovky detí, ktoré žijú v susedstve, rozbehol sa kúpať v rieke.

27. Kelpie, Andy Scott, Falkirk, Škótsko, Veľká Británia

38 z najkrajších uličných sôch

Kelpi - vodný duch zo škótskej mytológie, ktorý bol v podobe koňa. 30-metrové konské hlavy tvoria bránu do kanálu Fort a Clyde a symbolizujú dôležitú úlohu koní v živote Škótska.

28. "No Violence", Carl Frederick Reutersweld, New York, USA

38 z najkrajších uličných sôch

Šokovaný vraždou Johna Lennona, švédsky umelec Carl Fredrik Roytersveld vytvoril svoju bronzovú revolver s uzlom zviazaný v hlavni, hlaveň, ktorá smeruje nahor, ako symbol nenásilia.

29. "Závesný muž", David Cherny, Praha, Česká republika

38 z najkrajších uličných sôch

Socha zobrazuje Sigmunda Freuda a jeho boj so strachom zo smrti.

30. "Tide", Jason Dekers Taylor, Londýn, Veľká Británia

38 z najkrajších uličných sôch

Štyria jazdeckí jazdci na brehoch Temže potom zmiznú a potom sa znova objavia v závislosti od prílivu. Namiesto hláv koní, olejové čerpadlá. Tento sochár a environmentalista Jason Dekers Taylor chce upozorniť verejnosť na nadmernú závislosť ľudstva na rope.

31. "Víkend", Marguerite Derricort, Adelaide, Austrália

38 z najkrajších uličných sôch

Štyri bronzové ošípané v plnej veľkosti av prirodzených polohách majú každý svoj vlastný názov: Oliver, Truffle, Augustus a Horatio. Táto zábavná sochárska kompozícia je obľúbeným miestom pre deti, ktoré sem prichádzajú s rodičmi cez víkendy a idú na jazdu na hladkých chrbtoch prasiat.

32. "Peregrass", Robert Summers a Glen Rose, Dallas, Texas, USA

38 z najkrajších uličných sôch

Najväčší svojou bronzovou sochárskou skladbou tvorí 49 býkov a troch vodičov a je inštalovaný v jednom z parkov v Dallase. Kompozícia je impozantný vo svojom rozsahu: Každý výška býk 1,8 m, stádo prechádzky na nerovnom teréne, narazí riečok, niektoré zvieratá sú pomalí, iní spustiť - umelec sa podarilo sprostredkovať realistický riadenia dobytku, ku ktorým došlo v Texase v XIX storočí.

33. "Metallomorphosis", David Cherny, Charlotte, Severná Karolína, USA

38 z najkrajších uličných sôch

Jeho prvá inštalácia v štáte, ktorý sa stal autorom "Závesného muža", sa český David Cherny rozhodol zaútočiť na Američanov - a urobil to! Jeho osemmetrová hlava z nehrdzavejúcej ocele pozostáva z paralelných úsekov, od miesta, kde by mali byť ústa, fontána bije. Hlava sa pravidelne otáča okolo svojej osi a začína sa pohybovať ako obvykle a potom sa rozpadá na vrstvy. Niektoré časti sa ďalej otáčajú, zatiaľ čo iné sú "oneskorené". Avšak, otočenie, všetky kusy sa spoja, tvoriť pôvodnú sochu. Názov zariadenia, samozrejme, podobne ako samotná hlava, sa zhromažďuje z častí: "metal + metamorfóza".

34. "Neznámy byrokrat", Magnus Tomasson, Reykjavík, Island

38 z najkrajších uličných sôch

Satirická pomník byrokratov výrazne vyjadruje náš postoj k úradníkom, rovnako na celom svete, a teda bez tváre.

35. Žralok Hedington, John Buckley, Oxford, UK

38 z najkrajších uličných sôch

Bola založená v roku 1986, 41 výročie tragédie Hirošimy a Nagasaki, žralok predstavuje atómová bomba klesla na japonských mestách a pocit bezmocného hnevu a zúfalstva jadrovej katastrofy.

36. "Pozorovateľ", Victor Khulik, Bratislava, Slovensko

Ďalej len

Vtipná socha človeka vystupujúceho z kanalizačného poklopu sa často nazýva "človek v práci", aj keď sa zdá, že odvrátil prácu.

37. "Iguana", Hans Van Houvelingen, Amsterdam, Holandsko

38 z najkrajších uličných sôch

Na jednom z námestia v Amsterdame je neobvyklé obyvateľstvo - v tráve sa plazí 40 bronzových iguánov.

38. "Matka", Louise Bourgeois, Londýn, Veľká Británia

38 z najkrajších uličných sôch

Zaujímavé, ako sa zdá, ale najväčšia pavúková socha na svete, 88-ročná Louise Bourgeois venovala svoju matku, ktorá zomrela, keď mal 21 rokov. Desať-noha pavúk s mramorovými vajciami v vrecku nie je jediným takýmto vytvorením buržoáz. Podobné sochy sa nachádzajú v rôznych mestách po celom svete.

Na základe: Justsomething
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

77 + = 85

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: