Antananarivo

Antananarivo

Dnes je ťažké si predstaviť moderného úspešného muža, ktorý nemá rád cestovať. A ak všetko začína so strediskami Turecka a Egypta, potom časom lenivé plstenie na pláži zaplní okraj a duša si vyžaduje nové dojmy. Takéto túžby prichádzajú na ostrov Madagaskar, ktorí začínajú poznávať mesto Antananarivo, hlavné mesto ostrovného národa.

Všeobecné informácie

História mesta začína v XVII. Storočí. Akonáhle Antananarivo bola veľká dedina, v ktorej bolo zakázané postaviť domy z kameňa. Toto sa spájalo s priamym kráľovským zákazom, takže vládcovia, ktorí žili v kamennom paláci, si užili svoju pozíciu ešte viac a prevyšovali drevené chatrče obyčajných. Rýchly rozvoj mesta začal v roku 1896, kedy sa Madagaskar stal kolóniou Francúzska. V tej dobe bola vybudovaná univerzita, početné obchodné podlažia a prvé štátne inštitúcie v čo najkratšom čase.

Kráľovský palác

Dnes Antananarivo, alebo Tana, ako obyvatelia Madagaskaru láskavo nazývajú hlavným mestom, je jedno z najväčších osád štátu. Životná úroveň je tu rádovo vyššia ako v iných mestách ostrova, ale ulice sú skromné ​​a nie bohaté. Počet obyvateľov Antananarivu je približne 2,61 milióna ľudí. To je charakteristické, v porovnaní s inými mestami v Afrike, tu zriedka vidíte chodníky na ulici. Každý je s niečím zaneprázdnený: stavia, pripravujú a obchodujú.

Mestská krajina

Podnebie v Antananarive je mierne subequatorial. V období sucha, ktorý trvá od mája do septembra, priemerná teplota je + 23 ° C. Deštivá sezóna trvá od októbra do apríla a denná teplota dosahuje v priemere + 27 ° C.

Na svetovej mape je Antananarivo, rovnako ako celý Madagaskar, prepojený s Afrikou. Z pevniny je oddelený Mozambickým prielivom.

Turistovi na poznámku

Skôr než navštívite Tanu, mali by ste starostlivo prečítať niektoré okamihy a aspekty odpočinku, aby ste sa vyhli nedorozumeniam, ktoré by mohli zvyšok poškodiť. Takže, plánovanie dovolenky v Antananarivo, mali by ste zvážiť:

 • nestability v súvislosti s menovým systémom. Tu v kurze sú poznámky rôznych typov a obdobia uvoľnenia. Najlepšie je zásobiť na malých frankoch - stratíte;
 • ísť nakupovať na trhy v Antananarivo, nezabudnite na vyjednávanie. Vo väčšine prípadov sú ceny umelo nafúknuté a zamerané konkrétne na turistov;
 • Drahokamy a šperky je potrebné zakúpiť len v špecializovaných predajniach, ktoré nevyhnutne vydajú vývozné osvedčenie. Ten istý dokument by mal sprevádzať kožušinové výrobky;
 • pre oblečenie v štýle "vojenského" môže byť potrestané, čo sa líši od trestu do zadržania;
 • Ak ste dostali pozvánku na pobyt s miestnymi obyvateľmi, mali by ste určite ponúknuť malý dar majiteľom. Rum a tabak sa najčastejšie používajú;
 • starostlivo si vyberiete hotel, venujte pozornosť rozsahu poskytovaných služieb. Mnohé päťhviezdičkové hotely v Antananarive v úrovni služieb sotva dosiahnu trojhviezdičkový v Európe.

Domy v Antananarive

Atrakcie Antananarivo

Hlavné mesto Madagaskaru Antananarivo má množstvo výhod, proti ktorým budú fotografie z výletu bohaté a pestré. Samozrejme, ich počet sa nedá porovnať s poprednými mestami v Európe, ale nebudete sa nudiť. Takže hlavné atrakcie Tany:

 1. Ruva, bydlisko kráľov v Antananarive. Jedná sa o celý komplex palácov, ktorý zahŕňa aj hroby vládcov Madagaskaru. To sa nachádza v nadmorskej výške 1400 m nad morom, a jeho stavba sa datuje do roku 1820 počas politických demonštrácií v roku 1995 bol zámok poškodený požiarom, ale bol nakoniec obnovený.
 2. Dvor Rueva

 3. Park lemúr na Antananarivo. Nachádza sa 20 km od hraníc mesta. Jeden z najlepších miest na ostrove, aby sa zoznámil s rôznymi druhmi lemúrov. Územie je vybavené špeciálnymi miestami na kŕmenie zvierat a na výstupe je obchod so suvenírmi.
 4. Zoo Tsymbazaz. Na relatívne malej ploche sa zhromažďujú všetky hlavné druhy madagaskarských zvierat: lemury, krokodíly, želvy Aldabran a malagasy. ZOO má celkovú rozlohu 24 hektárov.
 5. Jazero Anousi. Nachádza sa v centrálnej časti mesta, v parkovej zóne. Priláka turistov neobvyklú farbu vody. Navyše, v strede nádrže bol postavený pomník tých, ktorí boli zabití počas vojenských konfliktov.
 6. Jazero Anousi

 7. Trhy s kapitálom. V Antananarive nie je lepšie miesto na nákup v bazéne na námestie nezávislosti. Tento trh má čestné miesto medzi najväčšie v celej krajine a jej územie sa rozšírila do niekoľkých okresov. Okrem toho by mali návštevníci nakupovať v nákupnej štvrti Analakeli.

Okrem týchto atrakcií hlavného mesta, môžete sa pozrieť na staré mešity Antuhumadinika, navštíviť múzeum archeológie a Mahamasima štadióne vyfotiť na pozadí prezidentského paláca.

Hotely a reštaurácie

V Antananarivo, veľký výber hotelov, takže nájdenie správnej možnosti pre vás nebude ťažké. Najprestížnejším hotelom hlavného mesta je Carlton Madagaskar, z ktorého môžete vidieť malebný výhľad na jazero Anusi. Hotel Sunny Garden sa usiluje vytvoriť pre svojich hostí útulnú atmosféru a romantickú náladu. Akýsi futuristický záznam v jeho prednej časti nesie hotel Ibis Antananarivo Ankorondrano, ktorý ponúka svojim hosťom slušnú úroveň služieb a pohodlia. Ak máte v prednosti dizajn a dekoráciu - venujte pozornosť zariadeniu Lokanga Boutique Hotel, ktorý sa nachádza v jednej z obnovených budov na Royal Hill.

Carlton Madagascar
Ibis Antananarivo Ankorondrano
Lokanga Boutique Hotel
Sunny Garden

Kuchyňa v Antananarive ochutná takmer každý. Kulinárske tradície v Afrike sú veľmi jasne vysledovateľné v tradičných madagaských jedlách na báze ryže, mäsa a zeleniny. V hlavnom meste je však veľa reštaurácií, ktoré podávajú jedlá európskej, východnej a dokonca aj stredomorskej kuchyne. Medzi najlepšie reštaurácie v meste Antananarivo patria La Varangue, Villa Vanille, kaviareň Dzama Cocktail. Vychutnajte si chuť tradičnej kuchyne v zariadeniach, ako je Le Glacier a Cafe de la Gare.

Cafe de la gare
La Varangue

Ako sa dostať do hlavného mesta Madagaskaru?

Na 17 km od Antananariva sa nachádza medzinárodné letisko Iwato. Existuje letecká premávka z Ruska, ale celkom nepravidelná. Najlepšie je lietať s transferom v Paríži.

Samotným hlavným mestom môžete cestovať autobusom, taxíkom alebo pešo. Mimochodom, v špičke v centre mesta často dochádza k veľkým dopravným zápcham a v takýchto prípadoch je lepšie si vybrať posledný spôsob dopravy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: