Ako často sa voda jahody?

ako často sa voda jahody

Vysádzanie jahôd na ich mieste, záhradníci narazia na niekoľko otázok, vrátane toho, ako často na vodu jahody a ďalšie problémy s vodou. V rôznych fázach je množstvo a technika zavlažovania trochu odlišná a pre dosiahnutie lepších výsledkov potrebujete vedieť o všetkých týchto jemnostiach.

Ako často vodné jahody po výsadbe?

Prvý rok, kým na jahodách nie sú žiadne kvety a vaječníky, je lepšie ju vodiť dažďom, to znamená, že sa nemôžete báť dostať sa na listy. Naopak, je to len pre to najlepšie - voda umyje prach a umožní jahodu "dýchať" a vyvíjať sa lepšie.

Frekvencia zavlažovania závisí od mnohých faktorov - podnebia, poveternostné podmienky, kvalita pôdy. Vo všeobecnosti by však malo byť počas tohto obdobia zalievanie. Je potrebné, aby ste správne vybavili záhradu: v kruhu od vysadeného kníry vytvorte hrbole od zeme najmenej 20 cm vysoký a prvý mesiac po výsadbe musíte tieto otvory naplniť vodou. Zatiaľ čo na ulici nie je teplo, môže byť napájané raz týždenne, ale v teplejšom období zvýšiť početnosť zavlažovania až na 1 čas za 3 dni.

Ako často sa vodné jahody počas dozrievania?

Keď sa jahodové kríky zintenzívnia a začnú kvitnúť a dávajú zber, technika zavlažovania sa nahradí pôdnym. Na rastlinách by nemala voda klesať, aby sa pyl nevypláchol a hnilobu vaječníkov.

Ak je ulica teplá a nie je dážď, mali by ste asi raz za 10 dní viesť vodu do objemu 30 litrov vody na meter štvorcový. Takéto množstvo vody je nevyhnutné pre ovocné rastliny. A je dôležité, aby sa v tomto režime zalieval: zriedka a veľa. Ak vodíte často a trochu, bude to viesť k rozvoju šedej hniloby a iných chorôb.

Rady, ako sa uistiť, že pri napájaní jahodových bobúľ nie sú v blate a nehnevajú: prekrytie kríkov so slamy. Potom jahody zostanú čisté a vlhkosť zostane dlhšia v zemi a poskytne rastline potrebnú výživu pre rast a ovocie.

Ako často by ste mali ohriať jahody v teple?

V posledných rokoch teplota v lete má tendenciu k veľmi vysokým hodnotám, a to neustále ovplyvňuje naše výsadby. Bez dažďa av extrémnych teplotách musia byť veľmi ťažké. Čo môžeme povedať o jahodách, ktoré tak milujú vlhkosť.

Prirodzene, voda je potrebná častejšie ako raz za 10 dní. Sledujte pôdu na posteli, nedovoľte, aby sa objavili trhliny a stav úplného kohútika. Zavlažovanie v najhorúcejších obdobiach môže byť až 2-3 krát týždenne. V ideálnom prípade je potrebné pliesť do pôdy smrekovými ihličkami. Zachováva vlhkosť, nedovolí vyschnutiu zeminy, zachráni zber.

Ako často sa voda jahody pod agrofiber?

Mnoho záhradníkov, ktorí sa snažia šetriť energiu a peniaze, pestujú jahody pod agrobylinami (spunbond). Pre tento účel je najlepším materiálom čierny materiál s hustotou 60 g / m2up2. Perfektne chráni jahody pred horúcim slnkom, príliš dažďom a vtákmi.

Zavlažovanie jahôd pestovaných v poľnohospodárskych vláknach sa uskutočňuje hadicou s tryskou. Vlhkosť je perfektne zachovaná vo vnútri, frekvencia zavlažovania môže byť trochu znížená. Dosť dostatok trikrát za mesiac.

Všeobecné odporúčania pre zavlažovanie jahôd:

  1. Pamätajte, že korene jahôd sú blízko k povrchu ako často vodné jahody počas dozrievaniapôda a nemôže čerpať vlhkosť z hlbokých slov, takže rastlina potrebuje dostatočné zavlažovanie, ale bez transfúzie. Norma vlhkosti v ľahkých pôdach by sa mala rovnať 70%, v ťažkých pôdach - 80% a po zbere - 60%.
  2. Zavlažovanie by malo byť pravidelné, bez dlhých prerušení. Ideálna možnosť - kvapkajúce zavlažovanie.
  3. Po zasadení jahôd 2-3 týždne musíte udržiavať konštantnú vlhkosť pôdy, takže musíte pôdu namočiť denne 2-3 mm. Potom, v nasledujúcich 2 týždňoch, voda raz za dva dni. Počas rastu zelenej hmoty sú jahodové kríky obzvlášť potrebné na zalievanie.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + = 9

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: