Altówka – sadzenie nasion na sadzonkach, jak zdobyć silne sadzonki?

Altówka - sadzenie nasion na sadzonkach, jak zdobyć silne sadzonki?

Aby kwiat kwitł Latem, sadzenie nasion storiti sadzonek powinno odbywać się w lutym lub w Marcu. Tylko Trzy storiti Czterech miesięcy oddziela stadion nasienia od fazy gwałtownego kwitnienia, jeśli zastosujesz się ne wszystkich zaleceń. Kwiat nie wymaga specjalnych warunków narediti kiełkowania, A gotowe sadzonki doskonale przenoszą sadzenie nu stale Miejsce w ogrodzie.

Embrion sadzenia na sadzonki

Powszechnie uważa się, Ze gotowe Kwiaty altówki MOŽNA uzyskać tylko na następny sezon, ale wczesne wiosenne sadzenie nasion na sadzonkach pozwala Latem osiągnąć kwitnący Ogród. Technologia Zaklada wczesne terminy i pewne dodatkowe środki dla uprawy silnych siewek, ale przestrzeganie wszystkich zaleceń zapewni ciągłe kwitnienie podczas wszystkich letnich miesięcy. Przed wyhodowaniem siewek altówek Z nasion należy określić Metode wymuszania i prawidłowo podnieść Industrijska nasadzeniowy.

Altówka sadzi nasiona do sadzonek

Warunki sadzenia altówki na sadzonkach

Warunki siewu violi pod Koniec lutego lub na początku marca, A otrzymasz kwitnący kwiat będzie od maja storiti września. Ze względu na sztuczne wydłużenie dnia świetlnego przez Lampy, Trzy miesiące PO siewie, możemy spodziewać się początku okresu pączkowania. Ali lądowania odpowiednie SA standardowe kasety, pudełka i tara z produktów spożywczych. Im wcześniej nasiona opadną na ziemię, tym szybciej krzewy altówki rozkwitną na kwietniku. W zimnych regionach sadzi się w skrzynkach balkonowych.

Jak sadzić altówkę na sadzonki z nasion?

Małe nasiona komplikują pracę, ale ich doskonałe kiełkowanie nieco rekompensuje te trudności. Hodowcy kwiatów stosują Trzy Metody siewu, Wszystko zależy od doświadczenia i dostępnych pojemników storiti sadzenia.

 1. Osadzanie w ziemi je klasyczną metodą sadzenia. Głębokość bruzdy nie większa niz pół centymetra wylewa się Industrijska siewny Z krokiem okolo 2 cm, następną bruzdę wykonuje się przez centymetr. Ziemię należy posypać sadzeniem i podlewać. Po pokryciu Folia i stworzeniu mikroklimatu wypłaty wentylowane SA DWA razy dziennie, pudełka układane Sa m dowolne dogodne Miejsce.
 2. Jeśli nie ma pewności co narediti JAKOSCI gleby i nie wiadomo, jak będzie zachowywać się altówka, sadzenie nasion sadzonek może odbywać się bez osadzania w glebie. Jeśli nasiona zostaną wylane na powierzchnię, pojemniki muszą zostać wysłane storiti ciemnego miejsca, ponieważ kiełkują tylko w ciemności. Podlewaj glebę przed zasianiem ciepłą wodą. Sadzenie pokrycia z tektury nu wierzchu FOLII, powietrze DWA razy dziennie.
 3. Każda kwiaciarnia ma swoje WŁASNE argumenty na temat tego, jak łatwo i prawidłowo sadzić altówkę na sadzonki. Istnieje trzecie rozwiązanie - coś pomiędzy. Nasiona sadzi močnejši gleby in zdravilo poskuša poskrbeti za pijačo, ki je narejeno iz rok.

Wysiewanie altówek w ślimaku

Dla właścicieli małych parapetów odpowiednia jest opcja ze skręconą rolka ze sztucznego tworzywa piankowego. Zwykłe miękkie podłoże storiti laminowanych i przezroczystych pojemników w postaci dużych Roslin wodnych rozwiąże problem oszczędzania przestrzeni.

 1. Taśma jest wycinana z podłoża pod laminatem. Około centymetra ziemi wlewa się na nią. Aby się nie rozpadł, jest lekko zwilżony i lekko przyciśnięty przez dłoń, uszczelniając warstwę. Praktyka pokazuje, Ze wygodniej jest wylać warstwę O długości okolo 20 cm, nie jest wygodne przygotowanie całej taśmy naraz.
 2. Nasiona układa prikaže na gotowej działce m odległości okolo 2 cm, wybierając Jedna krawędź i kilka centymetrów od niej. Nasiona lekko wnikają w ziemię palcem.
 3. Na tej strani lahko najdete tudi piščance, ki jih boste imeli na mestu, na katerem se nahajajo. Takšno opozorilo je, da je zasiany najstarejša.
 4. Gotowy ślimak jest mocowany zwykłymi spinaczami. Še večje je, da je sadzona poškodb, tako da je naša najljubša gverilka. Če želite, vam bo všeč, če želite, da se pokažejo krvave po zlorabi.
 5. Na DNIe przezroczystego pojemnika ułożyć warstwę trocin, aby zebrać nadmiar wilgoci i ustalić ślimaka. Woda dokładnie i obficie.
 6. Nastavna struktura je pokrivala celofan in przymocowana opaską papierową. Po pojawieniu się pierwszych pędów paczka ze ślimaka zostaje usunięta A Cala struktura zostaje wysłana storiti parapetu. Podlewanie sadzenia powinno być stale brez obawy gnicie kiełków.
 7. Altówka sadzenia nasion do sadzonek w ślimaku

Sadzenie altówek w torfowych pigułkach

Nowoczesna metoda uprawy sadzonek jest dogodna za nasion altówki. W tablete ne vsebujejo večjih količin, ki so zelo omejene in ne morejo biti v uporabi. Altówka w tabletkach torfowych lahko po napredujemo metodo powierzchniową lub ąączoną, lekko lądowania prisypav. Tablični tablični računalniki so opremljeni s tipkovnico in tipkovnico. Z najkrajšim možnim učinkom se ne morete izogibati ryzyki uporabniškega sistema korzeniowego.

Altówka sadzi nasiona na sadzonkach w tabletkach

Ali je še danes na voljo?

Różnorodność altówki doloća, da ni nobenega razloga, ki bi ga bilo treba upośtevati. Ni urejeno trwają pięć podnevi, ne morete vdreti v kavarno ob mizi. Z desetimi procesi lahko zamenjate klasične metodologije in metode.

 1. Zimna WODA twardnieje material nasadzeniowy, ciepły - pobudza wzrost. Aby przyspieszyć czas pojawienia się pierwszych pędów, przed sadzeniem MOŽNA umieścić nasienie na bandażu, nasączonym ciepłą Woda. W takich warunach zaveľalny jest obrzęk zewnętrznej powłoki.
 2. Jeśli nie ma za zasadniczego znaczenia, PO ILU dniach rośnie altówka, A przede wszystkim JAKOSCI sadzonek, warto pomyśleć O moczeniu w roztworze odżywczym. Wykonany je s pierwiastków śladowych i ciepłej wody. Sadzonki rosną silnie i dobrze się dostosowują Po posadzeniu w ziemi.

Dlaczego nie pojawiają się nasiona altówki?

Kiełkowanie i stymulacja materiału sadzeniowego Daje wynik 100%, ale może być daremny, jeśli dozwolone Sa typowe błędy podczas lądowania.

 1. Zbyt gruba warstwa gleby od góry nie pozwala na wzrost fiołka, sadzenie nasion na siewkach metodą powierzchowną wyeliminuje deset błąd. Po zasianju nasion zalecane pół centymetra nie powinno zostać przekroczone.
 2. Skuteczne kiełkowanie wymaga wilgoci i powietrza. ZBYT ciężka Gleba nie pozwoli na przeniknięcie powietrza A WODA zatrzyma się i doprowadzi storiti gnicia plantacji. Před nie pojawią się, jeśli są posypane ciężką glebą.
 3. Spodziewaj się, polubowne, pędów altówek będą tylko zdrowe zdrowe nasiona. Jeśli ziarno jest stare i niepoprawnie przechowywane, nie kiełkuje.
 4. Altówka sadzenia nasion na sadzonki

Kiedy nurkować na altówce?

Możesz nurkować po pojawieniu się dwóch prawdziwych arkuszy. Često je tezi czasu sadzonka jest rozciągnięta, centralna łodyga jest wyraźnie wydłużona do liści liścienia. Od krokodilov, ki so bili pripravljeni na silnice, so se pogovarjali o tem, kako so se počutili. Pripravite se na drobno vrečke, ki so narejene iz košarice, ki so vgrajene v sistem. Pikirovka Viola na sadzonki nie wpłynie na stan korzeni, ponieważ roślina toleruje tę procedurę bez utraty, nawet z kwitnieniem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

27 − = 20

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: