Klobúk mušketera s vlastnými rukami

mušketýrsky klobúk s vlastnými rukami

Každý chlapec chce cítiť seba odvážny, statočný a odvážny obranca, ktorý je vždy pripravený pomôcť slabým a poraziť nepriateľov. Pravdepodobne z tohto dôvodu môžu matky v materských školách a školách vidieť chlapcov v krásnych šatách mušketérií. Hrdinovia románu Alexandra Dumasa, napísaných pred viac ako sto päťdesiatimi rokmi, nikdy neprestanú byť vzorom imitácie.

Ak sa vaše dieťa rozhodlo, že sa bude objaviť na matinee ako mušketýr, potom nemôžete robiť bez kostýmu karnevalu. Z akých prvkov pozostáva? Najprv plášť plášť, ktorý zobrazuje symbol mušketerov - veľký kríž. Na rukávoch môže byť zdobená čipkou. Po druhé, nohavice. Na tento účel sa hodia a bežné nohavice tmavej farby. Po tretie, jackbooty. Ak nie sú žiadne, môžete doplniť topánky s legami imitujúcimi top boot top. Pás, meč a plášť sú doplnky, ktoré dopĺňajú obraz mušketýra. Ale hlavným doplnkom tohto kostýmu je, samozrejme, mušketýrsky klobúk, ktorý si môžete urobiť aj sám a kúpiť v obchode.

Ak ste si istí, že si môžete urobiť dieťa s mušketýrskym klobúkom, povieme vám, ako to urobiť v našej jednoduchej majstrovej triede.

Budeme potrebovať:

 • kus tvrdého plsti;
 • rez saténu;
 • prúžok zlaté farby;
 • lepiaca páska;
 • lepiaca pištoľ;
 • Perie.
mušketýrsky klobúk s vlastnými rukami1 mušketýrsky klobúk s vlastnými rukami2
 1. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je meranie obvodu hlavy dieťaťa. Potom postupujte tak, aby ste vytvorili vzor mušketerového klobúka. Na tento účel nakreslite kruh na lepenke, ktorá zodpovedá obvodu veľkosti hlavy. Potom nakreslite ďalší kruh a odstupte od prvého centimetra 10-15, ktorý zodpovedá šírke klobúkových polí. Preneste vzor na plsť a vyrežte časť.
 2. Na utiahnutie polí klobúka priložte vyrezaný kus, predtým namazaný lepidlom na oboch stranách, na rez saténu, zhora prekryte ďalšiu vrstvu tkaniny. Potom vyžehlite železo tak, aby boli časti dobre uviaznuté. Dávajte pozor, aby nedošlo k vráskam. Potom roztrhnite tkaninu okolo obrysu a nechajte jeden centimeter.
 3. mušketýrsky klobúk s vlastnými rukami3 mušketýrsky klobúk so svojimi rukami4 mušketýrsky klobúk so svojimi vlastnými rukami5
 4. Vystrihnite kartónový kruh zodpovedajúci dĺžke obvodu hlavy dieťaťa a tylu. Obe vzory sa prenesú do plsti a zhutnia sa lepidlom, saténom a železom. Pripojte všetky tri časti lepidlom alebo ich jednoducho šité.
 5. Skryť vonkajšie kĺby pod zlatým opletením. Na ten istý účel môžete použiť úzku čipku. Aby klobúk nepoškodil dieťa, je potrebné spracovať vnútorné kĺby, ktoré môžu rozdrviť a trieť. Na tento účel použite lepiacu pásku.
 6. mušketýrsky klobúk so svojimi vlastnými rukami6 mušketýrsky klobúk so svojimi vlastnými rukami7 mušketýrsky klobúk s vlastnými rukami8
 7. Na spodnej časti koruny nalepte zlatý pás a vložte perie na stranu klobúka. Mala by byť dlhá a svieža. Čím jasnejšie perie, tým efektívnejší bude mušketerový klobúk. Ale to nie je všetko! Ak chcete do čelenky pridať ešte väčšiu podobnosť s klobúkom Mušketéra, je potrebné pripevniť pole z jednej strany do tunela. Teraz je pripravený luxusný klobúk pre vášho malého mušketéra!
mušketýrsky klobúk so svojimi vlastnými rukami9 mušketýrsky klobúk s vlastnými rukami10 mušketýrsky klobúk so svojimi vlastnými rukami11

Ako môžete vidieť, nie je nič ťažké vytvoriť klobúk pre karnevalový kostým mušketýra. Samozrejme, existuje jednoduchšia cesta. Ak je vo vašom šatníku starý plstený klobúk, potom to urobí mušketýrom je vec niekoľkých minút. Stačí stačiť pečenie na strane, zdvihnúť pole - a skončíte!

Kostým a príslušenstvom, ktoré ste si vyrobili, určite poteší vášho mladého mušketéra a najlepšou odmenou bude skvelá nálada a živé spomienky. Experimentujte, vytvorte a vychutnajte si výsledky!

Pomocou vlastných rúk môžete vytvoriť karnevalovú čiapku pre ďalšie obrázky.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

80 − 72 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: