Koreňový systém Apple

Koreňový systém Apple

Koreňový systém hrá veľmi dôležitú úlohu pre každý strom. Nielen to udržuje vo vertikálnej polohe, ale zabezpečuje tiež tok vody a minerálov potrebných pre životnú činnosť každej rastliny.

Ak chcete vykonať kompetentnú starostlivosť o záhradnú záhradu (napájanie, uvoľňovanie, hnojenie), mali by ste presne vedieť, kde má horizontálne korene.

Ako rastú korene jabloní?

Koreňový systém jabloníka sa označuje ako chlpatý typ. Rastú po mnoho rokov a zastavujú svoj rozvoj v čase transplantácie stromov.

Existujú horizontálne korene (vďaka nim, vzduch a základné živiny prichádzajú k stromu) a vertikálne (posilňujú strom v pôde a prenášajú vlhkosť a minerály z hlbších vrstiev). Hĺbka výskytu zvislých koreňov závisí od oblasti, kde rastú stromy, a od odrody. Takže v sibírskych jabloňoch, koreňový systém leží v malej hĺbke, v čínskych a lesných odrodách - v hlbších vrstvách pôdy.

Okrem toho koreňový systém jabloníka má ešte jednu klasifikáciu: je to skeletové a zarastené (drobné) korene. Prvé predstavujú hlavné, najhrubšie korene stromu a druhé - malé a tenké, sú oveľa väčšie. Funkcie zarastených koreňov - nasávať vodu a minerálne soli, ako aj uvoľňovanie produktov rozpadu do životného prostredia. Tento typ koreňov je v hornej vrstve pôdy (až 50 cm) v korunovom projekte. Preto je v tomto priestore účinok hnojenia.

Pokiaľ ide o dĺžku koreňov jabloní, zvyšuje sa každý rok. Pri transplantácii sadeníc na školáka a potom na trvalé miesto sú korene traumatizované a ich rast je dočasne pozastavený. Tvorba koreňového skeletu pokračuje až do veku 20 rokov, potom strom iba zvyšuje dĺžku a hrúbku koreňov.

Treba tiež poznamenať citlivosť koreňov jabĺk na nízke teploty (väčšina odrôd okrem sibírskych trpí už pri -20 ° C). Existuje tiež úzky vzťah medzi koreňmi a drevom: akékoľvek poškodenie kôry jablone stlačí svoj koreňový systém.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 37 = 40

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: