Kot azjatični Lampart

Kot azjatični Lampart

Lampart Kot lub Lampart Kot azjatycki jest dziką Raša kotów zamieszkujących subkontynent indyjski i południowo-Wschodnia Azję. Dziś znamy jedenastu podgatunków Tej rasy, ale jej Nazwa nie ma nic wspólnego Z lampartami, ale ZE względu nu obecność charakterystycznych Plam nu futrze. Jeden z podgatunków azjatyckiego złotego (złotego) Kota jest znany pod Nazwa Temminka. Te zwierzęta w kolorze czarnym, szarym, złotym lub czerwonym żyją u podnóża Himalajów, Malajów i Sumatrów.

Opis

Dziki, wysokogórski kot o krótkich włosach jest dość duży w porównaniu z kotami domowymi. Dorosłe zwierzę może ważyć do piętnastu kilogramów. Ich kolor zależy od regije zamieszkania. W regionach południowych zwierzęta mają jaśnejszy kolor. Koty-wędkarze lub azjatyckie koty są zadymione, a wełna jeszcze krótsza. Ich imię otrzymali za charakterystyczny sposób życia. Te datoteke so narejene tako, da jih je mogoče uporabljati, kar je enako.

Na wolności koty azjatyckie zwykle rodzą nie więcej niz DWA lub cztery kocięta, A ciąża trwa okolo 65 DNI. Mały Kot karmi się przez Okolo Piec tygodni, AZ wyrośnie kły. Jeśli potomstwo nie przeżyje, Kot może spowodować kolejne owce w ciągu roku.

Azjatyckie dzikie koty jedzą małe gryzonie, ssaki, płazy, owady i ptaki. Ni pripravljen za vožnjo z močjo trawy, ryb in jaj.

Postać

Wszystkie podmnožice so označene z azbučnimi datotekami. Jakakolwiek wysokość dla nich ni jest barierą. Ponasto zwierzęta te są cudownymi pływakami, ale pływają niezwykle rzadko. Wyjątek stanowi kot z ryb, prowadzący styl życia pół-wodnego.

Azjatycki kot

Koty lampartów prowadzą nocne życie, A ZA dnia śpią w zagłębieniach, norach, jaskiniach i innych miejscach ukrytych przed oczami, a także w obszarach, gdzie nie ma nikogo. Tylko w okresie godowym zwierzęta te można zobaczyć w grupie. Często Kot wybiera Kota, z którym się kojarzy, PO urodzeniu potomstwa przez kolejne dziesięć narediti jedenastu miesięcy para żyje RAZEM. Kiedy kocięta uniezależniają się i Moga JESC stale pokarmy, samiec opuszcza legowisko.

Jeżeli zwierzęta żyją w środowisku naturalnym, dojrzałość następuje w ciągu półtora roku. Z niewoli te koty dojrzewają wcześniej. Mezzczyźni są gotowi do partnerstva już za siedem miesięcy, kobiety są bliżej dziesiśtego miesiąca.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

80 − = 74

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: