Ljubistok – kultivácia

milujúci rast

Lubistok je trvalka mrazuvzdorná rastlina z čeľade celeru. Ak chcete vidieť milovníka na záhrade, potrebujete vedieť, kedy sa má pestovať rast, ako rast a aké rastové podmienky musia byť rešpektované.

Lovestock: rastúci zo semien, výsadba a starostlivosť

Na pestovanie lásky je vhodná tieňovaná oblasť.

Je schopný rásť na takmer akejkoľvek pôde: hlina, piesok, rašelina. Najlepšie je však vyvinúť vo vlhkej a výživnej pôde.

Pred vysadením rastliny sa do pôdy zavádza humus, kompost, močovina, superfosfát, síran draselný a popol.

Ak je to potrebné, je možné oplodniť rastlinu minerálnymi hnojivami. Na jeseň by mala byť pôda posypaná humusom alebo rašelinou.

Lovestock: reprodukcia

Milovník pestuje semená, rozdeľuje keš a oddenky.

Pri rozmnožovaní semien musia byť semená najprv namočené do teplej vody (40-45 stupňov) na dva dni. Pred začiatkom výsevu je potrebné ich dôkladne vysušiť.

Pripravené semená sa pestujú v kvetináčoch začiatkom apríla alebo pred zimou. V tomto prípade sa prehĺbili na vzdialenosť maximálne 1,5 cm, po 20 až 25 dňoch by sa mali objaviť prvé výhonky. Rovnaké sadenice sa pestujú počas 60-70 dní.

Rozdelenie kríkov a odrody sa zriedka používa.

Lyubistok je schopný rozmnožovať seba samčou. Preto, keď na svojom mieste vytvoríte malý bush, môžete sa zachrániť pred opätovným výsadbou rastliny. A keďže rastlina má vlastnosť veľmi rásť, potom jeden keř bude stačiť pre celú rodinu.

Pristátie na otvorenom teréne

Sadenice sa začínajú vysádzať v pôde v radoch vo vzdialenosti 30-40 cm medzi mladými rastlinami, pretože s vekom sa milenca aktívne rozširuje na šírku. Vzdialenosť medzi lôžkami by nemala byť menšia ako 60-70 centimetrov.

Na vytvorenie dobrého koreňového systému je milovník pravidelne odstraňovaný stopkami, čo im bráni v lezení. Avšak, veľa kvetov by nemalo byť odrezané. Stačí stačiť dva alebo tri stopky, aby pritiahli larvy so zlatými očami a iný hmyz, ktorý pomáha bojovať proti škodcom rastlín.

Starostlivosť o rastlinu je nasledovná:

  • neustále uvoľňovanie pôdy;
  • odstraňovanie burín;
  • hojné zavlažovanie v období sucha;
  • zavedenie hnojenia na jar: na tento účel minerálne hnojivá, fermentované mullein, trus vtákov;
  • orezávanie listov: vykonáva sa od druhého roka, keď rastlina dosiahne výšku 10-15 cm. Počas sezóny je potrebné vykonať tri alebo štyri prerezávanie. Po každej takejto manipulácii by mal byť miláčik kŕmený hnojivom.

Lovestock je jedným z prvých rastlín, ktoré sa na jar začnú prebúdzať, aj keď na povrchu zeme je sneh. Aj pri teplote troch stupňov si môžete všimnúť prvé listy. Ako nenáročná rastlina môže ľahko rásť aj na záhrade aj amatérskych záhradníkov. Ak chcete a domapri výsadbe mať čerstvé zeleniny, potom na jeseň môžete kopať malý Bush a transplantovať do hrnca. Po celú zimu bude láska aktívne rásť na parapete a prosím s listami. A s nástupom jari môže byť rastlina transplantovaná späť do otvoreného priestoru.

Jeho popularita získala milovník kvôli jeho liečebným vlastnostiam. Infúzia pripravená z rastliny má tonizačný, regeneračný a analgetický účinok. Môžete povedať, že pri pestovaní milujúcej ženy na vašom webe máte stále blízko dôveryhodného lekára, ktorý je schopný posilniť telo a zvládnuť chorobu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

29 − = 23

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: