Nenáročné rastliny akvária

Nenáročné rastliny akvária

Akvárium bez zelených rias vyzerá prázdne a nezaujímavé. Každý vie, že akváriové rastliny vyžadujú osobitnú starostlivosť a pozornosť. K dosiahnutiu požadovaného výsledku musíte tvrdo pracovať, venovať veľa času a poznám veľa informácií o rastlinnej výroby. Základnými požiadavkami na ekologický rast v akváriu: udržiavanie požadovanej teploty, tvrdosti a ďalších vodných parametrov, výber nutričné ​​a porézny pôdy bez kovu, umelé jazierko osvetlenie po dobu 3-5 hodín denne.

Existuje však množstvo rias, ktoré nie sú dôležité pre všetky vyššie uvedené podmienky. Tieto nenáročné akvarijné rastliny sú spokojní s tým malým a veľkým žije a rastie v obyčajnej vody, s jednoduchým podstielky na dne a pri miernom osvetlení. Tieto druhy budú dar z nebies pre začiatočníkov i flóra zostávajú favoritmi pre profesionálne akvaristov. Dnes vám povieme, ktoré rastliny akvária sú najprestížnejšie.

Hodnotenie nekonečných akváriových rastlín

  1. Jávský mech - najnáročnejšia akváriová rastlina. Vyzerá to ako gulička a nepotrebuje pristáť v zemi, pretože nemá žiadne korene. Javanský mach je zvyčajne upevnený v príslušenstve akvária a je tam dokonale vhodný.
  2. Nenáročné rastliny akvária1

  3. rožkatec. Má tiež Rhizoid systém, ale na rozdiel od machu, treba opraviť sami kameň alebo iný predmet, takže nemal plávať náhodne v celom priestore. Hornwort rýchlo rastie a jeho husté háje nevyhnutne majú rád ryby. Tento druh rias dobre znáša chladnú vodu v akváriu a teplo.
  4. Nenáročné rastliny akvária2

  5. rebríček obyčajný (Echinodorus Blecher) - jeden z nenáročných na ľahké rastliny akvária. Má krátku stopku, listy sú zbierané zväzok. V prípade rastie sú vhodné veľké akvária. Samotná rastlina bude vyzerať lepšie na pozadí, takže nebude pokrývať pohľad na iné menšie riasy.
  6. Nenáročné akváriové rastliny3

  7. Thajská kapradina. Stín-milujúci rastlín. Bez koreňov je pripojený k kameňom. Listy majú jasnú zelenú farbu, ich dĺžka dosahuje až 30 cm.
  8. Nenáročné akváriové rastliny4

  9. Marciley Hirsut. Tieto riasy sú skvelé dekorácie na prednej strane pláne akvária, ich výška je len 2-10 cm. Marsileya zvyčajne ľahostajný k teplote vody, ale ak ho zvoliť tak nízke nároky na údržbu skokov akvarijné rastlina je, a chcete vytvoriť hustý koberec, budete potrebovať viac svetla a vody diétu, perlivá plyn.
  10. Nenáročné akváriové rastliny5

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

88 − = 87

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: