Zapalenie nosa i tchawicy u kociąt

Zapalenie nosa i tchawicy u kociąt

Jeśli Twoje małe puszyste zwierzę zaczęło kaszleć, zwróć na na szczególną uwagę: może ma zapalenie nosa i tchawicy. Wąród kotów ta choroba zakaźna jest dość powszechna. Jego czynnikiem sprawczym jest wirus opryszczki. Ne smemo pozabiti na to, da se lahko zgodi, da je to težavno.

Objawy zapalenia nosa i tchawicy u kociąt

Najbogašji izbor je ostra. Wszystko zaczyna się od kichania i przeziębienia, ne którego w 1-2 dni dochodzi narediti zapalenia spojówek i kaszlu. Nastavek je daljši od 41 ° C. Kokoši se lahko počutijo in se spogledujejo, lahko pa se počutijo kot jedilniki in pikice.

Osobliwością nosa i tchawicy u kociąt SA infekcje wtórne, ktoré często komplikują TE chorobę. Zasadniczo jest na zapalenie płuc w którym wirus dostaje się z oskrzeli. Takie powikłania prowadzą storiti tego, Ze leczenie jest bardzo trudne, a nawet Može prowadzić storiti zgonu.

Czasami zapalenie nosa i tchawicy może być podostre lub przewlekłe. W pierwszym przypadku ogólny stan kociaka jest bardziej stabilny, ki choroba rozwija się wolniej. Jeśli choroba przejdzie w postaci przewlekłej, wtedy jej objawy Moga nie zostać zauważone, dopóki Inna choroba, hipotermia lub zwykły stres nie spowodują aktywacji wirusa.

Schemat leczenia zapalenia nosa i tchawicy u kociąt

Jak leczyć zapalenie nosa i tchawicy u kociąt, każdy weterynarz Wie. Zadaniem gospodarza jest zwrócenie się o pomoc medyczną tak wcześnie, jak na możliwe, ponieważ ta choroba u młodych zwierząt od urodzenia narediti 1 Roku jest bardzo niebezpieczna. Układ odpornościowy dziecka nie jest jeszcze wystarczająco Silný, A statystyki umieralności Z zapaleniem nosa i tchawicy wśród kociąt osiągają 30%.

Takšno leczenie zapalenia nosa i tchawicy u kociąt predlaga:

  • stosowanie antybiotyków in innych leków przepisanych przez weterynarza;
  • mycie oczu i nosa roztworami antyseptycznymi;
  • zapewnienie chorym zwierzętom wysokiej jakości opieki i odżywiania;
  • Izolacja chorego kota, jeśli jest to zawarte między innymi zwierzętami.

Aby kronična swojego zwierzaka przed ponowną infekcją, należy przeprowadzać roczne szczepienia profilaktyczne Kota Z zapaleniem nosa i tchawicy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 6 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: