Zberač vody | designremont.net

Zberač vody

Zberač vody

Zberač vody je systém potrubí na distribúciu chladiacej kvapaliny v systémoch vykurovania. Inými slovami, rozdeľovač vody je potrubie s niekoľkými vývodmi na pripojenie ďalších potrubí. Zberače sa používajú nielen na teplé podlahy, ale aj na vodovody.

Princíp fungovania vodnej nádrže

Rúrka potrubia má vonkajší a vnútorný závit. Ich počet závisí od počtu obvodov (od 2 alebo viac). Zhora sa nachádza prívodné potrubie, do ktorého sa dodáva chladiaca kvapalina. Ak ide o súčasť systému podlahového vykurovania, potom sa chladiaca kvapalina vráti späť do spiatočky a potom do vykurovacieho kotla.

Na rozvodné potrubie je možné pripojiť rôzne zariadenia, v závislosti od konfigurácie, z ktorých sa odlišuje niekoľko typov kolektorov:

  1. Výstupy pre "eurokone" - najjednoduchšie zariadenie, ktoré sa najčastejšie používa na inštaláciu konvenčného vodovodného systému.
  2. Ventily na východe. Takéto zberače vyrábajú prevažne čínski výrobcovia. Používajú sa na teplé podlahy bez akejkoľvek automatizácie, zvyčajne v malých domoch.
  3. Nastavenie rúrok a tvarovky pre kovoplastové rúrky.
  4. Prietokomer na podávači a konektory pre servopohony na vratnom potrubí. Používa sa na kontúry teplých podláh rôznych dĺžok.
  5. Kolektory so zmiešavacím uzlom a vyvažovacími ventilmi.

Okrem nákupu má každý majster možnosť nekupovať zberač vody, ale spájať ho nezávisle od polypropylénových rúrok a spojok, pretože si kúpil potrebné vybavenie.

Montáž kolektora vody na stenu sa vykonáva pomocou svoriek a plastových kolíkov. Tiež je to možné pomocou špeciálnych zátvoriek. Zberač vody je zvyčajne umiestnený v kompaktnej a elegantnej kolektorovej skrini alebo v nástennej výklenku.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

52 − = 51

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: