Galerie Drážďan

Galerie Drážďan

Jeden z nejstarších uměleckých muzeí v Evropě, Galerie obrazů v Drážďanech, byl založen v roce 1855. Sbírka obrazů pro Drážďanskou galerii se začala tvořit dříve, v polovině 15. století a v té době byla součástí místní Kunstkamery. Jeho rozkvetlá galerie v Drážďanech dosáhla konce 19. století, kdy byla v expozici již 2,5 tisíce obrazů holandských a italských mistrů. V roce 1931 se schůzka natolik rozšířila, že se musí rozdělit, a to pouze z obrazů vytvořených v galerii v Drážďanech od 13. do 18. století. Dnes je Drážďany jednou z nejoblíbenějších turistických měst, zejména mezi uměleckými kritiky a malířmi.

Mistrovská díla Galerie obrazů v Drážďanech

Perla Drážďanské galerie bezpochyby je Sistinská Madona štětec skvělý Raphael. Tento obraz se objevil ve sbírce za vlády voliče III. Srpna, který neměl peníze nebo čas na doplnění setkání.

Dresden Gallery_1

Malování "Madonna s rodinou Kuchchin" kartáč další skvělý italský - Paolo Veronese také se objevil v galerii za vlády Augusta III. Navzdory náboženskému spiknutí se na snímku objevuje velké množství rodinných údajů. Právě tyto svobody způsobily hanebnost pána z katolické církve.

Dresden gallery_2

Autor další krásné malby "Náměstí před kostelem G. Giovanni e Paolo" - Giovanni Canaletto - žil a pracoval v Itálii v první polovině 18. století. Jeho obrazy jsou doslova prostoupeny láskou k rodné Benátě.

Drážďany Galerie_3

Slavný "Čokoládová dívka" práce Jean Etienne Lyotard také můžete vidět v Drážďanské fotogalerii.

Drážďany Galerie_4

Na portrétu štětce Hans Holbein mladší vidíme mimořádnou osobnost té doby - námořníka, velitele a diplomata Charlese de Moretta.

Dresden gallery_5

Není možné projít portrét mladého muže kartáč další německý mistr - Albrecht Durer. Nechte jméno mladého muže z portrétu a nezůstávejte v historii, ale to nezmenšuje uměleckou hodnotu plátna.

Dresden gallery_6

Přitahuje oko a obraz Jan Vermeer "Dívka čte dopis". Otevírá dveře obvyklému holandskému obydlí z poloviny 17. století.

Dresden gallery_7

Zajímavé a neobvyklé malby flanderského malíře Peter Rubens. Jeden z nich - "Lov na divoká prasata" - umožňuje cítit vzrušení lovců předjíždění jejich kořisti.

Dresden gallery_8

Práce jednoho ze studentů Rubense, Anthony van Dyck, Také zdobí stěny Galerie Drážďan. "Portrét válečníka v brnění s červeným obvazem" zobrazuje mladou energickou mládí oblečenou v brnění.

Drážďany Galerie_9

Je nemožné ani zmínit velkého mistra s tragickým osudem, jehož plátna našla také své místo ve stěnách Drážďanské galerie. Je to asi Rembrandt van Rijn, jehož obrazy překvapují tragédií. Jedna z jeho nejsvětlejších děl - portrét jeho ženy, Saskia van Ellenburg.

Dresden Gallery_10

Galerie Drážďan - adresa a otevírací doba

Chcete-li získat nezapomenutelné zobrazení světových mistrovských děl, můžete každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin na Theaterplatz 1 v Drážďanech.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

73 + = 79

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: