Kuchyňský robot

kuchyňský procesor

K pomáhání domácnosti v kuchyni je vyvinuta řada malých domácích spotřebičů: mixér, mixér, zeleninová fréza, hnětač, multivark, chleba, elektrická mlýnka a další. Samozřejmě, že je velmi užitečné je používat, ale někdy zabírají spoustu místa. Tento problém vyřešíte zakoupením multifunkčního kuchyňského robotu. Co je to a jak jej použít v tomto článku.

Funkce kuchyňského robotu

Během přípravy jídla jsou produkty zpracovány různými způsoby. To je v tom a může nahradit práci člověka kuchyňský robot, protože může:

 1. Mícháme. To je velmi výhodné pro výrobu různých salátů, a pomocí speciální trysky, můžete dokonce hnět těsto.
 2. Grind. Kávová zrna se přemění na prášek, cukr na prášek a pepřové kousky nebo sušené bylinky do vonných koření - to vše lze provést stisknutím tlačítka.
 3. K rozpadu. Pevné potraviny, které jsou těžko prasklé rukama, jako jsou: led, tvrdé černé čokolády nebo ořechy.
 4. Chcete-li snížit. Zeleniny a ovoce lze přeměnit na slámy, kroužky a dokonce i na kostky.
 5. Beat.
 6. Vymažte šťávu.

Chcete-li provést každou z těchto funkcí v kuchyňském procesoru, existují různé přílohy. Nejčastěji používanými z nich jsou:

 • struhadlo, obvykle v sadě existuje několik druhů;
 • nůž na broušení;
 • mixér;
 • koruna;
 • diskový nůž;
 • disk pro hnětení těsta;
 • mlýn;
 • odšťavňovač.

Jak používat kuchyňský robot?

V tomhle není nic komplikovaného. Nejprve musíte zvolit správnou trysku, která bude dělat přesně to, co chcete. Někdy stojí za to, že před hlavním dílem bude mít zkušební jízdu, to znamená pracovat s každým z nich, a pak bude jasné, co dělat.

Po instalaci trysky naplňte pracovní nádobu potravinami, zavřete víko a stiskněte tlačítko Start. Výrobci doporučují, aby byly velké kusy rozděleny na menší kusy, aby nedocházelo k přetížení motoru zařízení.

Při vaření s kuchyňským robotem existuje nějaké tajemství. Například: při broušení masa je nutné odstranit všechny žíly, a při broušení zeleniny budou ty, které budou uvedeny jako první, menší.

Potraviny bezprostředně po vaření je nutné vyjmout z pracovní misky a všechny části umýt. Doporučuje se také před použitím opláchnout.

Jak vybrat kuchyňský procesor?

Při nákupu kuchyňského robotu je velmi důležité dbát na následující parametry:

 • technické vlastnosti;
 • misku pro práci;
 • počet funkcí.

Podrobněji o nich řekneme.

Mezi základní charakteristiky patří: hladina hluku, třída úspory energie, výkon a počet provozních režimů. Mělo by být zřejmé, že pokud má vaše zařízení velký počet příloh a různých funkcí, výkonnost by měla být vysoká, ale současně se uvolní při zapnutí kuchyňský robot šarlatovýhlasitý zvuk. Prakticky všechny moderní domácí spotřebiče mají energeticky úspornou třídu "A", která je najekonomičtější.

Pracovní mísa by měla být vyrobena z velmi odolného materiálu. Může to být nerezová ocel, sklo nebo polykarbonát. Velmi dobře, když se pracovní kapacita může ohřát a ochladit, nebude nutno během vaření nalít látku.

Měli byste zvolit zařízení s těmito tryskami, které budete používat. Koneckonců, dodatečné funkce přidají pouze hodnotu nákupu. Kuchyňské spotřebiče s 1-2 trysky se nazývají miniprocesory.

Dobrou pověst pro poměr kvality, designu a nákladů se těší kuchyňské kombinace společnosti Oursson, Clatronic, Scarlett, Bosch, KitchenAid, Robot-Coupe.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

81 − 77 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: