Jakie witaminy są w agrestu? | designremont.net

Jakie witaminy są w agrestu?

jakie witaminy w agrestu

Agrest, czyli tak zwane "północne winogrona", da wieloletnia krzew z unikalnymi jagodami, ktoré z kolei stanowią kompromis między smacznymi i przydatnymi. Wiedząc, jakie witaminy SA w agrestach, zrozumiesz, dlaczego narediti Tej Pory te jagody SA wykorzystywane narediti zwalczania różnych dolegliwości, ale przede wszystkim, związanych z układem pokarmowym, chorobami krwi i zaburzeniami przewodu żółciowego.

Jakie witaminy można znaleźć w agrestu?

W agregati so bili določeni z mikroelementi:

  • Duża ilość witaminy C - okolo 50 mg - nie zdziwisz się, Ze ta substancja znacząco pomaga m naszej odporności m walce Z przeziębieniami jak grypopodobne katastrofy;
  • witamina Ai jej prowitamina, karoten - i jest na dobrze znany asystent w walce Z slepota w nocy;
  • znaczna ilość witamin Z grupy B odpowiedzialnych ZA syntezę ENERGII Z glukozy, aktywność nerwową, odżywienie mózgu;
  • również w agrestach łatwo iti znaleźć - rutyna, kwasy organiczne, fosfor, SOD, magnez, jod, fluor, cynk itp.

Ciemne jagody zawierają witaminę P i wiele pektyn, ktorých zadaniem jest usuwanie metali ciężkich i nadmiaru związków radioaktywnych z ludzkiego ciała. Jedna z głównych Cech agrestu jest wzmocnienie delikatnych naczyń krwionośnych oraz OCHRONA przed krwotokami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Wykazując, jakie witaminy zawierają agrest, w żadnym wypadku nie MOŽNA zapomnieć O różnych stadiach dojrzewania jagód. Ktoś Lubi Zielone, żółte jagody agrestu - Maja Wysoka zawartość kwasów organicznych, ale jeśli troche poczekasz i sprawisz, Ze jagoda StaniË się purpurowofioletowa, zwiększy da również zawartość witaminy R.

Agrest jest źródłem żelaza, ktoré pomaga w niedokrwistości i zwiększa poziom erytrocytów smo krwi. Skład jagód jest bogaty w garbniki. Dojrzałe owoce agrestu zawierają serotonina, odwiecznego wojownika z nowotworami w Ciele, dobrze i oczywiście naturalny Środek przeciwdepresyjny.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + = 9

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: