Tybetańska gimnastyka dla kręgosłupa

Tybetańska gimnastyka dla kręgosłupa

Istnieje Piec uniwersalnych ćwiczeń tybetańskich. Sa uniwersalne, ponieważ "nie traktują" żadnej konkretnej CZĘŚCI ciała, ale normalizują wszystkie funkcje organizmu jako całości. Pod wieloma względami jest bi normalizacja TLA hormonalnego pod wieloma względami - metabolizmu i przepływu krwi i ENERGII przez naczynia krwionośne i kanały energetyczne.

Również ta tybetańska gimnastyka jest przydatna w stawach - rozciągamy i rozciągamy kręgosłup w każdym ćwiczeniu. Zwróć szczególną uwagę na takie "drobiazgi" - jako pozycję sijoča ​​i napięcie skarpet. Te elementy Sa najważniejsze dla kręgosłupa, ponieważ możemy JE wyciągnąć (Glowa i skarpetki na sobie) i rozciągnąć (Glowa odchylona naredi tyłu, skarpetki wyciągnięte naredi przodu).

Gimnastyka terapeutyczna tybetańska

  1. Obracamy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara Trzy razy - oddychamy powoli i płynnie, nie spieszymy się, podnieśmy naszych RAK ​​storiti poziomu ramion, rozprostowujemy plecy.
  2. Położyliśmy Sie na podłodze, z dłońmi z mocno ściśniętymi palcami przyciśniętymi storiti podłogi, z rozciągniętymi skarpetkami palców STOP. Oddychamy, wdychamy, ciągniemy Glowe naredi klatki piersiowej, odrywamy nogi od podłogi, podnosimy JE pionowo, bez zginania Kolan, ściągania skarpet na siebie. Opuszczamy Glowe W Dol, A potem nogi.
  3. Siedzimy na piętach, kolana na szerokości barków, odrywając miednicę od STOP, wspinając się PO skarpetkach, biodra Sa prostopadłe storiti podłogi, rece spoczywają w talii. Wydychamy, wdychamy jak najwięcej Z tyłu, odrzucając sijoča. Po wydechu podnosimy się, prostujemy plecy, próbujemy dotknąć klatki piersiowej naszymi podbródkami. Następnie wdychajmy, wydech - pochylamy się, ponownie wdychamy, wydychamy - przyciskając Brode storiti klatki piersiowej.
  4. Siadamy nu podłodze Z rozłożonymi nogami, rozstawionymi ramionami, odchylamy Glowe aktivnosti tyłu, odrywamy miednicę z podłogi - stoimy nu dłoniach i stopach, miednica, heptil i Glowa SA rozciągnięte w jednej LINII. Sendviči Po wydechu wracamy, próbujemy przycisnąć Glowe storiti piersi.
  5. Położyliśmy prikaže na podłodze, pozycją wyjściową jest ciało równoległe ne podłogi, trzymamy nu rozpostartych ramionach i nu skarpetkach, próbujemy zginać się w dolnej CZĘŚCI pleców. Po wydechu miednica cofa się i podnosi, ciało jest złożone "na pół", podbródek rozciąga się storiti klatki piersiowej. Po wydechu wracamy storiti FE, je następnie ponownie wychodzimy Z miednicą w Gore.

W pierwszym tygodniu każde ćwiczenie kompleksu tybetańskiej gimnastyki kręgosłupa powtarza się 3 razy. W drugi tygodniu - 5 razy. Następnie stopniowo dodajemy co tydzień powtórzenia, aby ostatecznie zwiększyć liczbę ćwiczeń tybetańskich wykonywanych dla kręgosłupa narediti 21 razy. 21 razy na Maksimum, nie trzeba Robič więcej.

Przydatne będzie podzielenie kompleksu tybetańskiej gimnastyki leczniczej nu dwie CZĘŚCI - rano O wschodzie słońca wykonujemy każde ćwiczenie 10 razy, wieczorem O zachodzie słońca - 11 razy.

Ale to tylko po płynnym przejściu do 21 powtórzeń.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: