Česnek – zdravé vlastnosti

užitečné vlastnosti česneku

Užitečné vlastnosti česneku jsou známy již poměrně dlouho, nejčastěji se používá při aktivním šíření virových infekcí. Často se používá při vaření ke zlepšení chuti připravených jídel. Mnoho lidí je odpuzováno nepříjemným zápachem, které zanechává tuto zeleninu, ale jediná nevýhoda česneku.

Česnek - užitečné vlastnosti pro snížení tělesné hmotnosti

Za prvé, mělo by se říci, že složení tohoto produktu zahrnuje složité sacharidy, někde kolem 25%. Nedávno byly provedeny studie, které prokázaly, že česnek pomáhá ztratit nadváhu. Tento účinek poskytuje alicinová těkavá látka. Pomáhá snížit chuť k jídlu a posiluje působení zvolené stravy. Vědci prokázali, že když konzumujete česnek během období ztráty hmotnosti, riziko možného úbytku hmotnosti se sníží na minimum.

Užitečné vlastnosti česneku pro ženy při hubnutí jsou následující:

 1. Normalizuje hladinu cukru v krvi, jejíž zvýšení vyvolává pocit hladu a spouští působení hormonů, které jsou odpovědné za hromadění tuku.
 2. Zlepšuje průtok krve a lymfodrenáž, což zase neumožňuje tekutině zůstat, což má negativní vliv na obrázek.
 3. Užitečný česnek vlastnost spočívá také v tom, že zelenina se potýká s „špatného“ cholesterolu a podporuje normální metabolismus tuků v těle.
 4. Česnek dokonale bojuje proti působení hub rodu Candida, které mají přímý dopad na přírůstek hmotnosti a na vznik diabetu.

Při pravidelném používání, rostlinný aktivuje produkci adrenalinu, zodpovědný za odbourávání tuku a snižuje chuť k jídlu. Více česnek inhibuje účinek hormonu kortisolu, který ničí svalové bílkoviny a je chuť k jídlu něco sladké a slané, jak je dobře známo, tyto výrobky vyvolat vznik nadváhy.

Je možné mít česnek při dietě?

Zelenina není povolena pouze při hubnutí, ale na jejím základě jsou vyvinuty speciální techniky. V Chorvatsku se jeden úplný umělec rozhodl bojovat proti nadváze s česnekem. Ve své nabídce byly sušenky, které uvařil z velkého množství česneku a mouky, a také pil mořskou šťávu. Jedl tak po dobu 6 měsíců. Díky této dietě se umělec podařilo zbavit se velkého množství kilogramů. Nicméně, nutritionists říkají, že strava pro česnek je dost nebezpečný způsob, jak zhubnout, což může vést k vážným problémům.

Aplikace česneku při hubnutí

Odborníci na výživu doporučují používat jemnější možnosti, jak se zbavit nadváhy. Nejjednodušší je dát rozkrájenou zeleninu do různých pokrmů. Existují také další možnosti, které před použitím musíte konzultovat s lékařem.

Metoda číslo 1

Složení:

 • česnek - 2 zuby;
 • ještě voda - 200 ml.

Příprava

Crush česneku a připojte jej na pokojovou teplotu. Pít připravený k pití na prázdný žaludek a před spaním v malých džbáních.

Metoda číslo 2

Složení:

 • česnek - 2 zuby;
 • jablečný jablečný ocet - 2 lžičky.

Příprava

Nakrájený česnek s octem a jíst každý den půl hodiny před jídlem.

Metoda číslo 3

Složení:

 • česnek - 50 g;
 • česnek užitečné vlastnosti pro snížení tělesné hmotnosti

 • olivový olej - 100 ml;
 • koření.

Příprava

Nakrájejte česnek s olejem a přidáme koření, například papriku nebo rozmarýn. Díky této směsi si česnek uchová své užitečné vlastnosti po dlouhou dobu. Tato omáčka může být spotřebována samostatně nebo přidána k různým pokrmům. Můžete jej uložit až za týden.

Česnek se stravou doporučuje jíst 2krát denně: v surové a vařené formě, například ve vařené nebo dušené. Můžete si připravit polévku, fritézy, míchaná vejce a další různé pokrmy založené na této zelenině.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 7 = 8

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: