Stabligės prevencija

stabligės prevencija

Stabligės reiškia mirtinas infekcijas, todėl labai svarbu imtis visų įmanomų priemonių, kad nebūtų užsikrėtę. Stabligės prevencija gali būti laiku arba skubi. Tai tik tuo atveju, kai geriau užsitikrinti saugumą ir gauti vakcinuotą!

Nespecifinė stabligės prevencija

Kaip žinoma, stabligės bakterijos gyvena daugelio žinduolių ir paukščių žarnose. Kartu su ekskrementais jie patenka į dirvą, kur jie gali likti gyvybingi mėnesius. Ypač gerai stabligės bakterijos prisitaiko vietose, kuriose yra drėgnas šiltas klimatas ir juodos žemiškos dirvos. Norėdami užkrėsti stabligę žmogus gali, jei bakterijos patenka į organizmą per įvairius odos pažeidimus:

  • žaizdos;
  • gabalai;
  • įbrėžimai;
  • kauliukai;
  • nušalimai;
  • nudegimai.

Su maistu infekcija nevyksta, jei nėra virškinimo organų opų ir įtrūkimų.

Nespecifinis prevencija apima priemones, skirtas sumažinti užteršimo tikimybė - būtent, kaip sumažinti odos pažeidimų ir traumų skaičių namuose ir darbe. Be to, prevencinės priemonės apima tinkamų sanitarinių sąlygų teikimą operatyviai ir laiku atliekant žaizdų dezinfekavimą.

Speciali stabligės prevencija

Norėdami šios rūšies priklauso kartotiniam vaikų skiepijimo kaip prevencinė priemonė iš anksto, taip pat pacientų konkrečių vaistų įvedimo atveju infekcijos bakterijų stabligės. Pirmasis vakcinavimas vyksta 3-iame gyvenimo mėnesyje, o po to pakartojamas pakartotinai 13-18 mėnesių. Tinkamai atliktas vakcinavimo kursas, visiškai atliktas, suteikia imunitetą stabligei per 10 metų po paskutinės inokuliacijos. Žinoma, tik tuo atveju, jei nėra jokių komplikacijų ir sutrikimų organizme. Avarinis specifinė profilaktika stabligės traumos atliekamas atsižvelgiant į duomenis, kurių buvo imtasi laiko vakcinacijos.

Stabilizmo avarinė profilaktika

Stabligės prevencija traumos metu apima nespecifinius ir specifinius metodus. Pirmasis žingsnis - valyti žaizdą, pašalinti pažeistą audinį ir dezinfekuoti. Priklausomai nuo žalos pobūdžio ir incidento vietos, tai įmanoma avarinio stabligės profilaktikaprofilaktinis stabligės toksoidas, tačiau šį sprendimą turi priimti gydytojas.

Inkubacinis laikotarpis trunka nuo kelių valandų iki kelių mėnesių, tačiau vidutiniškai yra 20 dienų. Jei turite konvulsijas ir kitus stabligės simptomus, medicinos įstaigoje bus sušvirkščiamas vienas iš kovos su stabligės preparatais.

Priklausomai nuo to, ar nukentėjusysis gavo skiepai vaikystėje bus išmatuoti pasyviai imunizuoti, aktyviai pasyvus prevenciją, kuri apima administruojančią toksino kartu su stabligės toksoidui ar avarinės AC revakcinacijos.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 6 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: