Cvinina v teriyaki omáčke

bravčové v omáčke teriyaki

Bravčové s omáčkou teriyaki je moderný klasický japonský recept. Povedzte, ako pripraviť také jedlo doma (nie je to tak ťažké).

Vepa v teriyaki omáčke so zeleninou

Môžete si samozrejme kúpiť ready-made teriyaki omáčku v špecializovanom oddelení v supermarkete alebo v obchode s výhradou trhu, ale to je po prvé nákladný a jednak nie vždy majú také výstupy.

Hlavnou funkciou teriyaki omáčky, nielen a nie toľko chuti, ale predovšetkým karamelizácia hlavného výrobku.

zloženie:

  • bravčová panenka - 400 g;
  • sezamový olej;
  • sójová omáčka;
  • mirin alebo sake;
  • cukor;
  • sezamové semeno - 2 lyžice. lyžice;
  • sladká paprika - 2 ks. rôzne farby;
  • pór - 1 ks. (svetlá časť stonky);
  • mrkva - 1 kus;
  • zelenina (kôpor, koriander, divý cesnak, petržlen).

príprava

Sójovú omáčku premiešajte myrhou alebo sakom (v extrémnych prípadoch s vodkou) v pomere 1: 1. Pridajte trochu cukru do omáčky a rozpustite ju. Pre viskozitu môžete pridávať veľmi málo škrobu. Bravčové rezy s prúžkami a nakladané v teriyaki omáčke po dobu najmenej pol hodiny, potom asi päť minút sme sa presunúť do cedník alebo sito.

Sladké papriky a mrkva nakrájané na prúžky a pórkové plátky. Do tejto sady môžete pridať fazuľa s malým reťazcom.

Zahusťme sezamový olej v wok alebo v hlbokom panvici (nemáme lživosť oleja). Ľahko popražte rozdrvený klinček cesnaku, keď sa začne zlatie - vyhoďte ho. Smažte mäso 8 minút, oheň je silný, silne pretrepte panvicu za rukoväť a mäso otočte špachtľou. Odoberáme mäso zo panvice a teraz smažeme nakrájanú zeleninu na 5 minút, potom nalejeme trochu viac omáčky, v ktorej je mäso a ďalších 5-8 minút sme pripravení ísť.

Bravčové mäso a zelenina s teriyaki omáčkou, ktorá slúži dobre s ryžou alebo rezancami.

V japonskej kuchyni používa niekoľko tradičných druhov rezance. Rýžové rezance pred varením bravčové s omáčkou teriyakizvyčajne opláchnuť vriacou vodou a potom vriec na 3-5 minút.

Pohánkové a pšeničné rezance variť rovnakým spôsobom ako akýkoľvek iný produkt z pasty, to znamená, že po dobu 8-12 minút, potom sa hodia do sitka (nie je nutné umývať, v prípade, že kvalita rezance).

Na tanieri položte porciu ryže alebo rezancov, v blízkosti alebo na vrchole mäsa a zeleniny. Uistite sa, že značne posypete všetky semená sezamových semien a nakrájanú zeleninu. Môžete posypeme citrónovou šťavou. Chlieb nie je potrebný pre takéto jedlo, môžete servírovať surovú strúhanú daikon, čerstvé uhorky, sake alebo mirin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 12 = 19

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: