Slepé moruše na zimu | designremont.net

Slepé moruše na zimu

polotovary z moruše na zimu

Moruše, alebo ako sa tomu hovorí morušovník alebo moruše, každé leto nám kazia svojimi sladkými, šťavnaté a chutné plody, ktoré sú veľmi užitočným doplnkom.

Čo môžete variť z moruše na zimu?

Rovnako ako všetky ostatné bobule, moruše je možné zozbierať pre budúce použitie. Môžu byť zmrazené, rozširovanie prvú hodinu v mrazničke pre jednu vrstvu a potom sa naleje do jedného balíka, zapínanie, po odstránení vzduchu a odoslať na uskladnenie v mrazničke.

Moruša je dokonale vysušená. Preto sú bobule položené na plechu v jednej vrstve a ponechané na čerstvom vzduchu, vzdialené od priameho slnečného žiarenia po dobu piatich až siedmich dní, pravidelne miešať.

Ak premyté moruše prechádza cez odšťavovač, potom v dôsledku toho dostaneme šťavu, ktorá sa po slabej sladení a sterilizácii môže uzavrieť na zimu a vychutnať si chuť morušovej šťavy po celý rok. Za rovnakým účelom, perfektný varené z čerstvého moruše džemu alebo marmelády, ktorá pri vhodne pripravený, dobre zachovaná aj v kopronové viečkami.

Nižšie uvádzame niekoľko receptov morušových polotovarov na zimu.

Marmeláda z moruše na zimu

zloženie:

  • čerstvé bobule moruše - 1 kg;
  • granulovaný cukor - 1,2 kg;
  • kyselina citrónová - 2,5 g.

príprava

Moruša bobule sa premyjú vodou, dať do smaltované misy, zalejeme cukor, premieša sa a nechá v pokoji po dobu troch až štyroch hodín do šťavu. Potom dajte na sporák a priveďte k varu, pravidelne miešajte. Znížte teplotu na minimum a varte asi hodinu, príležitostne premiešajte a odoberte pena. Po skončení varenia hodíme kyselinu citrónovú, dobre premiešame a ihneď vylejeme na predsterilizované nádoby a rotujeme ich varenými vekami. Pred ochladzovaním ho zabalíme teplou prikrývkou a potom ju uložte na skladovanie najlepšie na chladnom a nutne na tmavom mieste.

Kompót z cherry a moruše na zimu

zloženie:

  • čerstvé bobule moruše - 100 g;
  • marmeládová marmeláda na zimu

  • čerstvé bobule cherry - 200 g;
  • granulovaný cukor - 1 sklo;
  • kyselina citrónová - 0,5 lyžičky.

príprava

Bobule čerešní a moruše sa premyjú, sušia a vložia do umytej a sterilizovanej trojlitrovej nádoby. Pridáme cukor, kyselina citrónová, naplní vriacou vodou, varené zrolovať veko a otočte hore spodnou rezervu až zabalené v pohode, teplou prikrývkou.

Kompotu skladujeme na chladnom tmavom mieste.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

85 + = 92

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: