Nettle – užitečné vlastnosti v gynekologii

užitečné vlastnosti žihly v gynekologii

Kopřiva je hořící rostlina, která se široce používá v různých oblastech medicíny. Chemické složení kopřivy představují různé organické kyseliny, flavonoidy, fytoncidy, vitamíny a esenciální oleje. Hlavní vlastnosti kopřivy jsou schopnost zastavit krvácení, mít protizánětlivý účinek, stimulovat regeneraci tkání. Právě tyto vlastnosti určují skutečnost, že žije v gynekologii je používána univerzálně.

Terapeutické vlastnosti kořisti používané v gynekologii

Při použití v gynekologii jsou nejdůležitější následující vlastnosti kopřivy:

  • schopnost zastavit děložní krvácení, normalizovat menstruaci, snížit ztrátu krve a eliminovat bolesti;
  • schopnost posílit funkci imunitního systému pro různé druhy zánětu;
  • stimulace produkce mléka během kojení.

Předpokládá se, že použití drcených semen z kopřivy může zabránit mimomaternicovému těhotenství, protože toto zvyšuje clearance vejcovodů. Použití kopřivy pro léčbu děložních fibroidů bylo také prokázáno.

Nettle: aplikace v gynekologii

Nejčastěji v gynekologii aplikujte odvar z kopřiv (čerstvého nebo suchého). Chcete-li jej připravit, stačí zaplnit kopřivu vroucí vodou, nechat ji 10 minut, vyčerpat, vypustit a používat podle pokynů.

Pro posílení vlastností obnovy krve kopřivy se doporučuje používat ji v kombinaci s plíněním, přeslipem a řebříčkem.
Chcete-li stimulovat laktaci, musíte vypít šťávu zředěnou vodou.

Kontraindikace

Pamatujte si, že bylinová bylina v gynekologii by měla být používána velmi opatrně. Pokud jste vyšší rychlost srážení krve, existuje tendence tvořit krevní sraženiny, tam je přebytek žaludeční kyselost, využití kopřivy, užitečné vlastnosti, které jsou nepopiratelné v gynekologii, je nemožné bez porady s lékařem. Při jakémkoli potížích se žaludkem (vředem, gastritidou), ledvinami, klouby, se zvýšeným tlakem, by se jedovatost neměla používat jako jedna z léků. Pokud čekáte na dítě nebo existuje pravděpodobnost těhotenství, nemůžete používat kopřivy, protože to může způsobit snížení svalové hmoty dělohy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

61 + = 67

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: