Syndrom kloubního kanálu – jak obnovit mobilitu ruky?

Syndrom kloubního kanálu - jak obnovit mobilitu ruky?

Pravděpodobně každý pozná pocit, když po ránu, který se dostal na zadní stranu lokte, se po celé jeho ruce rozšiřuje akutní bolest. Pokud po celou dobu trpíte nervem, vyvine se syndrom kubitálního kanálu. Tento problém vede k narušení průchodu nervových impulsů a je doprovázen řadou nepříjemných příznaků.

Syndrom kubických kanálů - co to je?

Toto onemocnění je běžné. Syndrom kubitálního kanálu je syndrom komprese ulnárního nervu. Ten druhý prochází podél vnitřního povrchu kolenního kloubu. V oblasti za největší vyklenutou kostí je ulnar nerv nejblíže kostní tkáni a kůži. Z tohoto důvodu lidi, bít na lokte a cítit ostrý bolest, dosahující prsty. A čím větší tlak na nervy se stává, tím výraznější je brnění, necitlivost a bolestivost.

Syndrom kubitálního kanálu je vyvinut z různých důvodů. Z hlavních lze vyvodit následující skutečnosti:

 1. Více zranění. Tento důvod je považován za nejběžnější. Při vytváření monotónní, opakující se flexi - rozšíření lokte je zanícená tendinózní oblouk a jeho okraje jsou výrazně silnější. V důsledku toho se kanál zužuje.
 2. Zlomenina. Zranění loktů nebo spodního ramene je schopna změnit anatomické rysy kubiálního kanálu. Podobné následky mohou vést i ke vzniku ostroh, cyst. Proto se syndrom kubiálního kanálu často vyvíjí na pozadí silných loketních úderů.
 3. Trvalý tlak na ulnární nerv. Často se syndrom vyskytuje u řidičů a pracovníků, kteří stráví spoustu času na loktech.

Kubitální syndrom - příznaky

syndromu syndromu kanálu

Mezi prvotními příznaky onemocnění - znecitlivění vnitřní části ruky, prstenec a malý prst, který někdy narůstá na bolestivost. Příznaky tohoto druhu se projevují po prodloužení kolena ve stlačené ohnuté poloze. Kartáč se prakticky neohýbá, je velmi obtížné ji vytáhnout stranou.

V pozdějších stadiích se vyskytují známky výrazného kubitálního syndromu. Tam je potopení interosseous svaly, pohyb palce je obtížné, grip je oslabený. A všechny tyto příznaky se časem zintenzivňují. Pokud podezření na syndrom kubicko - ulnárního kanálu neprojde měsíc, doporučuje se naléhavě navštívit odborníka.

Zranění ulnárního nervu - léčba doma

Pokud by to mohlo být zjištěno v počátečním stadiu, pak s onemocněním, jako je syndrom kubitálního kanálu, má být léčba konzervativní. První věcí je změnit zatížení kolenního kloubu. Pokud je pravděpodobné, že je ohyb a ohyb, bude se tlak na nervy snižovat. Na noc, aby se zabránilo drážkování, je žádoucí upevnit spoj s pneumatikami. Budu muset dbát na to, aby loket zůstal nerozbitný, za volantem a před počítačem.

Choroba z léčby syndromu kubitálního nervu také předpokládá. Pacienti jsou obvykle předepsáni:

 • protizánětlivé léky - Ibuprofen, paracetamol;
 • vitamínové komplexy - mléka, neuromultivitida;
 • léky, které pomáhají obnovit myelinové pláště - Copaxone, Glycine (jsou předepsány pro neuropatiu).

Masáž se zachycením ulnárního nervu

masáž se zachycením ulnárního nervu

Před léčbou syndromu kubiálního kanálu je nutné konzultovat s odborníkem. Většina lékařů doporučuje kombinovat léky s masáží. Tento postup pomáhá snížit svalové napětí. Dosáhl účinku zlepšením krevního oběhu a lymfodrenáním. Kromě toho masáž snižuje edém v měkkých tkáních a obnovuje jejich nervové vedení, stimuluje metabolismus, zvyšuje svalový tonus.

Cvičení loketního nervového cvičení

Ve většině případů se cvičení stává nedílnou součástí terapie. Léčba kumulativního syndromu pomocí sportovního tréninku je jednoduchá, ale účinná. Proveďte všechny cvičení. Kolena musí být 90 stupňů od povrchu stolu. Komplex se skládá z těchto cvičení:

 1. Eliminujte syndrom tunelu kubiálního kanálu pohybem prstů. Nejprve je třeba postupovat nahoru a dolů. Další etapou je provádění rotačních pohybů. Finále - všechny prsty, s výjimkou těch velkých, klesají a jdou nahoru.
 2. Je nutné, aby se falanxy prstů vytlačily těžce na bolavé rameno, i když vyžaduje překonání bolesti.
 3. Poslední cvičení - odstranění prstů (po obou stranách) na stranu. Pokud je to nutné, můžete si pomoci se zdravou rukou.

Syndrom kloubního kanálu - léčba lidovými léky

Jeden z nejužitečnějších lidových léků je červená hlína. V tom musíte přidat několik kapek octa, vložit do koláče a aplikovat na nemocné loket na noc. O tři dny později zachycuje zachycení ulnárního nervu. Je-li to nutné, může být jíl nahrazen listem křenu. To znamená, že pracuje stejným způsobem, ale pro větší účinnost je třeba jej zabalit pomocí teplého šátku.

Cubital ulnar nervový syndrom - operace

Pokud je konzervativní léčba v kombinaci s fyzioterapeutickými postupy neúčinná, je v diagnostice syndromu kubiálního kanálu určena operace. Hlavním cílem chirurgického zákroku je eliminace nervové komprese. Můžete léčit syndrom kloubního nervu dvěma způsoby:

 1. Transpozice nervu - zahrnuje vznik nového kanálu.
 2. Můžete také uvolnit místo v kanálu přesunutím mediálního nadir.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: