Ako štekať dubovú kôru pre štítnu žľazu?

ako štekať dubovú kôru pre štítnu žľazu

Len pred 100-150 rokmi sa ľudia väčšinou vyliečili pomocou ľudových prostriedkov a toto liečenie bolo dosť účinné. V súčasnosti ľudové recepty často dopĺňajú liečbu. S rastom štítnej žľazy môžete použiť dubovú kôru, hlavnou vecou je vedieť, ako ju správne pripraviť na štítnu žľazu.

Ako správne pripraviť dubovú kôru pre štítnu žľazu?

Choroby štítnej žľazy by mal vždy liečiť lekár. Aj ľudové lieky by sa nemali používať nekontrolovane - endokrinológ musí vedieť o prijatých opatreniach. Infúzia dubovej kôry sa používa na hypertyroidizmus - zvýšenie štítnej žľazy ako krém na krku.

Infúzia dubovej kôry na liečbu hypertyreózy

zloženie:

  • 2 lyžice drvená dubová kôra;
  • 200 ml vody.

príprava

Kôrový dub sa naleje do termosu a naleje sa do vriacej vody. Trvať na 30-40 minút. Pripravte infúziu na vychladnutie, navlhčite ju bavlnenou tkaninou a aplikujte kompresiu na hrdlo a zakryte ju teplým šálom. Dĺžka liečby je 2-3 týždne.

Dubová kôra pre štítnu žľazu - alternatívne metódy aplikácie

Obsah účinných látok v kôre dubu je veľmi veľký. Opaľovacie látky s vonkajšou aplikáciou zmierňujú podráždenie a zápaly tkanív, zvyšujú ochranné vlastnosti, bojujú s patogénnou mikroflórou. Taniny sú väčšie v kôre starých rastlín. Flavonoidy rastlín majú najsilnejšie antioxidačné vlastnosti, ktoré zabraňujú starnutiu tela.

Dubová kôra (jej vnútorná strana) je užitočná na tŕmenie hrdla ako profylaxiu ochorenia štítnej žľazy. Pri vysokom riziku takýchto ochorení lekári odporúčajú vytvárať koráliky z kôry a nosiť ich neustále.

Ďalšie ľudové lieky na liečbu štítnej žľazy:

  • v rovnakom pomere zmiešajte medenku pohánky, nakrájané vlašské orechy a pohánkové jadrá, vezmite si deň, potom - dvojtýždňovú prestávku;
  • zahrnúť do stravy užitočnej pre produkty štítnej žľazy - morské kapusty, morské plody, kivi, persimmons, aróniu, feijoa, celozrnnú šťavu, uhorky, zemiaky, repu;
  • Ovesné zrno sa môže namiesto čaju uvariť a používať sa na normalizáciu práce štítnej žľazy.

Pri používaní tradičného lieku na liečbu štítnej žľazy je potrebné pravidelne podstupovať laboratórne testy. Je veľmi užitočné udržiavať denník, ktorý podrobne opisuje liečbu, pohodu a výsledky testov.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

24 − 15 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: