Dechtové mydlo na vlasy

Dechtové mydlo na vlasy

Birch decht sa už dlho používa v kozmetike ako prostriedku pre problémovú pokožku a na liečbu dermatologických ochorení. Pridáva sa k masovo vyrábaným a domácim hygienickým výrobkom. Dechtové mydlo na vlasy sa objavilo na regáloch obchodu pomerne nedávno, ale už sa mu podarilo získať popularitu vďaka svojim pozitívnym účinkom a mnohým výhodám.

Výhody a vlastnosti múčneho dechtu pre vlasy

Všetky účinky vyvolané príslušným činidlom na pokožku platia aj pre hlavu:

 • odstránenie lupín, podráždenia a svrbenia;
 • hojenie rán;
 • zlepšenie krvného obehu, metabolické procesy v bunkách;
 • zmiernenie zápalu;
 • zastaviť vývoj infekcie a bakteriálnych lézií;
 • normalizácia sekrécie mazových žliaz.

Okrem toho dechtové mydlo aktívne posilňuje žiarovky a vlasové folikuly, čo vám umožní vyrovnať sa aj s nápadnou alopéciou.

Dechtové mydlo - aplikácia na vlasy

Nie sú potrebné žiadne ďalšie čistiace prostriedky. Stačí stačiť mydlo do rúk produktu, vytvoriť veľa hustých pien a aplikovať ho na vlasy, pokožku hlavy, masírovať a umyť ako normálny šampón.

Jedným z možných problémov je zvyškový zápach, ktorý sa nehodí každej žene. Aby ste sa ho zbavili, môžete po opláchnutí vodou opláchnuť hlavu, okysliť ocotom jablčného muštu alebo prírodnou citrónovou šťavou.

Ak chcete umyť vlasy mydlom, odporúčame vám, ak máte nasledujúce problémy:

 • olejová seborrhea;
 • ekzém;
 • lupienka;
 • ťažká strata vlasov;
 • lupy;
 • nadmerná sekrécia kožného mazu;
 • tupé, bez života.

Vzhľadom na jeho vlastnosti pri sušení sa tar decht neodporúča používať, ak máte suchú pokožku a vlasy, pretože to môže viesť len k zhoršeniu stavu kučier.

Ale v opačnom prípade je nežiaduce úplne nahradiť šampón s týmto výrobkom. Je dôležité, aby ste prestali používať v priebehu 3-4 dní a tiež kombinovať umývanie hlavy s mydlom s výživnými a terapeutickými maskami, oplachmi alebo balzamy.

Dechtové mydlo pre rast vlasov

Zložky sú úplne prirodzené, obsahujú veľa phytoncides a vitamínov, tanínov. Toto určuje schopnosť dechtu mydlom zvýšiť krvný obeh v blízkosti všetkých folikulov, dokonca aj "spať", aby mal na nich lokálny dráždivý účinok. Preto pravidelné používanie hygienických prípravkov v priebehu 2-3 mesiacov, ktoré vám poskytnú hrubšie pramene, poteší vzhľad nových vlasov.

Dechtová mydlo proti vypadávaniu vlasov

V dechte je veľa biologicky aktívnych látok, ktoré prispievajú k dodatočnej výžive koreňov a cibúľ. V dôsledku toho je vlasový hriadeľ zosilnený vo vlasovej pokožke a životnosť sa výrazne zvyšuje. Navyše, pramene s časom dechtové mydlo pre rast vlasovsú obnovené, pretože enzýmy média podporujú jeho štruktúru.

Dechtové mydlá zo straty vlasov pomáhajú oveľa efektívnejšie, ak používate masky s prírodnými rastlinnými olejmi, najmä ricínom a lopúškom, paralelne. Odporúča sa, aby sa umývanie hlavy s príslušným výrobkom a domácim postupom striedalo približne za deň, aby sa neporušili kadečky.

Podľa žien môže účinok dechtu zvýšiť pomocou éterických olejov:

 1. Vytvorte silné mydlo v rukách.
 2. Zrieďte ju 2-3 kvapkami esenciálneho oleja, napríklad levanduľa alebo čajovníka.
 3. Zmiešajte ingrediencie a aplikujte na vlasy, masírujte pokožku dobre.
 4. Umyte veľkým množstvom tečúcej vody, opláchnite bylinkovým odvarom.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

50 − = 49

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: