Diuretikum na opuch nôh

diuretikum na opuchy nôh

Pri určitých ochoreniach pečene, kardiovaskulárneho systému, obličiek, hypertenzie a tehotenstva sa môže objaviť edém nohy. Nadbytočné množstvo tekutiny je škodlivé pre telo. Ale s použitím diuretika s opuchom nohy môžete znížiť proces reabsorpcie solí a tekutín v tubuloch obličiek, v dôsledku čoho sa väčší počet z nich vylúči močom.

Diuretiká na opuch nôh

Na liečbu chronického edému je potrebné používať silné diuretiká. Môže to byť:

 • torasemid;
 • xipamid;
 • furosemid;
 • piretanid;
 • Bumetanidu.

Tieto lieky by mali byť prerušované v prerušovanom režime. Tým sa eliminuje závislosť a zníži sa závažnosť pozitívneho terapeutického účinku. Zvyčajne jedna z týchto dobrých diuretík z edému nohy trvá 5-20 mg len raz denne, potom sa krátka prestávka (14 dní) a potom sa opakuje.

Máte slabý opuch? Akumulácia tekutín bola spôsobená menším ochorením alebo rôznymi funkčnými poruchami? Potom s opuchom nôh by ste mali používať akýkoľvek ľahký diuretikum:

 • triamterén;
 • amilorid;
 • Spironolaktón atď.

Aplikujte ich na 200 mg denne, rozdeľte ich na niekoľko recepcií. Dĺžka kurzu by mala byť 2-3 týždne. V prípade potreby sa môže táto liečba opakovať. Ale to urobte až po 14-dňovej prestávke.

Pri edémoch nohy s kŕčovými žilami je najlepšie použiť diuretikum s priemernou silou pôsobenia:

 • polythiazid;
 • Metozalon;
 • chlórtalidónom;
 • indapamid;
 • Klopamid.

Musia sa užívať v dávke 25 mg jedenkrát denne. Liečba má byť dlhá (niekoľko týždňov) a bez prerušenia.

Prírodné diuretiká na opuch nôh

Pri komplexnej terapii alebo pri liečení akýchkoľvek funkčných porúch sa môžu použiť aj prírodné diuretiká. Môže ísť o odvar, infúzie a rôzne čaje pripravené z rôznych liečivých bylín. Prírodné diuretiká na opuchnutie chodidiel môžu byť dlhodobo používané, pretože spôsobujú dehydratáciu a vznik vedľajších účinkov. Okrem toho ich pravidelná aplikácia nielenže odstráni všetku prebytočnú vodu z tela, ale aj ju nasýti macronutrientmi a vitamínmi.

S edémom chodidiel účinným diuretikom, vyrobeným na báze liečivých rastlín, ortosifónovým tyčinkám, je obličkový čaj. Má výborný diuretický účinok. Okrem toho, keď sa tento čaj používa, pozoruje sa vylučovanie kyseliny močovej, chloridov a močoviny z tela.

Tiež bezpečné a účinné prírodné diuretiká sú:

 1. Čaj z dogrose. Pripravte ju z 20 g pesnej ruže (rozdrvenej) a 200 ml vriacej vody. Najlepšie je, aby tento čaj zvládol opuch, ku ktorému dochádza po operácii alebo antibiotickej terapii.
 2. Čaj z kočičích fúzov. Ak chcete urobiť, nalejte 200 ml vriacej vody 10 g trávy (suché). Ak chcete piť čaj je potrebné 4-6 mesiacov, urobte v každom mesiaci päťdennú prestávku.
 3. Infúzia ľanových semien. Ak chcete odstrániť opuch, nalejte 15 gramov semien 1 liter vriacej vody, nechajte 1 hodinu a napnite. Táto infúzia sa má opiť v 100 ml každé 2 hodiny.
 4. prírodné diuretiká s opuchom chodidiel

 5. Infúzia listov brezy. 100 g listov brezy (drvené) nalijeme 0,5 litra teplej vody a necháme 7 hodín.

Vedľajšie účinky diuretík

Diuretiká pomáhajú rýchlo odstrániť draslík z tela. To porušuje rovnováhu sodík-draslík a spôsobuje nárast únavy. Mali by sa užívať po dávkovaní a až po konzultácii s lekárom, pretože nekontrolované používanie takýchto liekov môže spôsobiť ukladanie solí a viesť k oneskoreniu vápnika. Aby sa predišlo takýmto problémom, je tiež potrebné nielen odstrániť opuch, ale aj liečiť ochorenie alebo patologický stav, ktorý spôsobil ich výskyt.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: