Opatanol – analógy

Analógy opatanolu

Alergia je nechutný fenomén, ktorý môže dlho vylúčiť niekoho z cesty. Jeho prejavy sú neustále vyčerpaný nos, slzy tečúce z očí, vyrážky - nedávajú život. Kapky Opatanolu a ich analógov boli vytvorené špeciálne na to, aby trpeli alergikmi ľahšie. Samozrejme, so všetkými príznakmi alergií tieto lieky nemôžu zvládnuť, ale z problémov s očami ušetria veľmi rýchlo.

Čo je lepšie - Opatanol, Lecrolin, Kromogeksal alebo Allergodil?

Opatanol je účinný antihistaminikum, ktorý uznávajú mnohí odborníci. Toto činidlo na báze olopatadínu pôsobí výlučne na receptory histamínu H1, ktoré zabraňujú uvoľňovaniu cytokínov - častíc, ktoré spôsobujú zápal. Kapky sú určené na miestne použitie. Na sliznici odstráni opuch, zmierňuje svrbenie, začervenanie, pálenie.

Lecrolín, Kromogeksal a Allergodil sú najznámejšie analógy opatanolu. Všetky tieto antialergické lieky, ktoré pôsobia na telo takmer rovnako. Hlavným rozdielom medzi nimi je kompozícia a v niektorých z nich aj princíp riešenia alergií.

Napríklad v Lecroline a Cromohexale je hlavnou aktívnou zložkou kyselina kromoglykcová. Rovnako ako Opatanol, tieto prostriedky sú predpísané pre alergickú konjunktivitídu, ale ich účinok je zameraný výhradne na stabilizáciu membrán žírnych buniek. V tomto prípade jednoznačne povedať, že je to lepšie - Opatanol alebo Lecrolin, len odborník môže.

S predstaviteľmi jednej skupiny drog - Allergodol a Opatanol - situácia je jednoduchšia. Vzhľadom na skutočnosť, že táto látka má dvojitý účinok - blokuje histamínové receptory a stabilizuje membrány - používa sa oveľa častejšie.

Ako nahradiť Opatanol?

Vyššie uvedené lieky nie sú všetko, čo môže moderná farmakológia ponúknuť osobe, ktorá trpí alergiami. Fondy, ktoré majú podobný účinok, sú oveľa viac.

Medzi analógmi Opatanolu patria nasledovné očné kvapky:

Opatanol ako nahradiť

  • Lastakaft;
  • Ifiral;
  • Kromofarm;
  • Cromo Sandoz;
  • Allergokrom;
  • alomid;
  • Zaditen;
  • Ketotifén.

Všetky tieto lieky sa považujú za bezpečné, ale napriek tomu sa neodporúčajú osobám s individuálnou intoleranciou k základným a pomocným zložkám vzorca, tehotným ženám a dojčiacim matkám, deťom do troch rokov.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 73 = 78

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: