Rozmiar jajka

Rozmiar jajkaUkład rozrodczy kobiety ułożony jest dosc niespokojnie, ale każdy przedstawiciel pięknej POLOWY ludzkości powinien przynajmniej mieć powierzchowną wiedzę o funkcjonowaniu Tej sfery jej organizmu.

Wiele dziewcząt, szczególnie tych, ktoré borykały się z problemem niepłodności, prawdopodobnie słyszało O znaczeniu wielkości żeńskiego jaja, oznaczanego w mm, ktoré jest na różnych etapach cyklu miesiączkowego niejednoznaczne. Jest bi rzeczywiście ważny parametr, ale tylko z terminologią zwykli ludzie Maja Błąd.

W rzeczywistości termin "wielkość dojrzałej żeńskiej komórki jajowej" jest niczym więcej niz wielkością pęcherzyka, w którym znajduje się Samo Jajo. Da bi ona zwiększa się podczas cyklu miesiączkowego A jego zmiany SA monitorowane ZA pomocą maszyny ultradźwiękowej. Aby za zrozumieć, trzeba wiedzieć, Jaki rozmiar ma Jajo u kobiet - i nie jest k ani więcej ani mniej niz 0,12 milimetrów.

Jajo je najsodobnejši komórką kobiecego ciała, ki je z njo še bolj poznan po prosti mikroskopiji. Na przykład rozmiar nasienia, dzięki któremu następuje nużenie, je 85 prašine razlićnih.

Co decyduje o wielkości pęcherzyków z jajami w środku?

W jajniku znajdują się małe przezroczyste inkluzje, ktoré śpią storiti momentu dojrzewania. Każdego miesiąca, jeden z tych punktów (mieszek Z jajem) zwiększa rozmiar i ostatecznie Peka, uwalniając jajko, aby spotkać się z plemnikiem.

Rozmiar owule, A raczej mieszek, zmienia się w zależności od dnia cyklu. Oznacza da, že na jego wzrost wpływają hormony. W pierwszej (wczesnej fazie) kilka pęcherzyków zaczyna się równolegle rozwijać, ale w pewnym momencie jeden Z nich wyprzedza inne, ki gdy osiągnie rozmiar 15 mm, możemy już mówić O jego dominacji - nazywa się do dominującym pęcherzykiem. Reszta jest odwrócona (atrezja).

Rozmiar owulacji wuwulacjiPęcherzyk caly czas się zwiększa (okolo 2-3 mm dziennie), ki zmiany te SA widoczne w dynamice, gdy obserwowane Sa przez badanie ultrasonograficzne. W połowie cyklu, da znaczy, gdy owulacja wielkości jaja m pęcherzyku jest maksymalna i ma 18-25 mm średnicy. W tym czasie Peka i uwolniona Ženska komórka rozrodcza jest gotowa storiti zapłodnienia.

Ale Jaki jest rozmiar zapłodnionego jaja, MOŽNA się nauczyć z tego samego werdyktu USG. Natychmiast PO zapłodnieniu wzrasta nieznacznie - tylko 0,15 mm. Podział komórek wewnątrz jest stały, komórka jajowa zwiększa się o kilka dziesiątych milimetra każdego dnia, A przez 6-7 tydzień doświadczony ginekolog może macać powiększoną macicę Metoda obmacywania.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 59 = 66

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: