Dítě se bojí svého otce – jak problém vyřešit?

dítě se bojí otce, jak tento problém vyřešit

Každé dítě by mělo růst v úplné harmonii a lásce, protože při jeho výchově by se měla účastnit i matka i otec. Máma, se kterou si dítě dává dohromady dávno před svým narozením, by ho mělo vychovávat v lásce a něžnosti a otcem v přísnosti a spravedlnosti. V mnoha rodinách se však stane, že se dítě začne bát svého otce. Proč se to stane a jak tuto situaci napravit - hovoříme v tomto článku.

Proč se dítě bojí otce a co může vést?

Zpočátku chlapce vnímá svého otce pouze jako asistent matky a asistenta, takže otec, aby se přiblížil k drobivému, bude muset vynaložit velké úsilí. Někdy se mladí a nezkušení otci báli vzít dítě v náručí, bojí se toho, že by dítě ubližovalo. Samozřejmě, tyto obavy nejsou neopodstatněné a papež s jeho nejistými akcemi může dítě dát nepříjemné pocity. Ale bude to mnohem horší, když dítě nebude znát vůni tátu, dotek jeho silných rukou, jeho dech a srdce. Dítě jednoduše nebude schopno rozpoznat v otci svého přítele a blízké osoby.

Také kluk se může otec bát kvůli jeho hlasu, pichlavý vous nebo knír, pokud tatínek bude silně vonět jako kolínská voda, alkohol, tabák. Když viděl svého otce ve stavu intoxikace, dítě se může navždy odvrátit od rodiče, zvlášť pokud se to opakuje poměrně často.

Velmi často existují rodiny, ve kterých děti otce jednoduše zastrašují. Například moje matka často používá takovou větu: „Přichází papeže, a já mu to řeknu!“ Nebo etc. „Kdo bude volat Pope, a on rychle budete rozumět!“ Kromě toho existují případy, kdy se otec také chová vůči dítěti příliš tvrdě a dokonce despoticky.

Podle názoru mnoha psychologů nadměrná zátěž rodičů nepovede k ničemu. Dítě by se nemělo bát otce, jako zlého a strašného zvířete, ale spravedlnosti ve vztahu ke svým činům. Šikana a příliš přísné s dítětem může vést k rozvoji dítěte obrovské množství komplexů, obav, pokud jde o vzhled uzávěru, jakož i k potlačení sílu vůle a schopnost hájit své vlastní názory.

Co mám dělat?

Za prvé stojí za zmínku, že budování vztahů důvěry vyžaduje více času a trpělivosti. Všichni lidé, kromě matky, zpočátku vnímá dítě jako neznámé a potenciálně nebezpečné objekty. Proto, aby se dítě ještě více nestarávalo, je třeba se držet ve svých činnostech.

Pokud chcete, aby se dítě přestalo bát svého otce, nezapomeňte, že váš psychický stav a vaše vnitřní hodnocení jsou nevědomě orientované dítětem. Proto musíte nejprve prokázat požadované chování, aby si dítě uvědomilo, že je pro něj blízký a spolehlivý člověk, kterému může být důvěřováno, stejně jako jeho matka.

Učte svého otce, aby byl s dítětem jemný, aby se dotkl vpravo dítě se bojí otce, jak problém vyřešit 2nahé tělo, dělat masáž, gymnastiku, číst pohádky a zpívat písně. Nevystavujte svého otce dělat to, co nechce. Například změňte plenky, osušte je nebo jete dítě. Koneckonců, pokud je otec proti - udělá to bezstarostně, bez potěšení, ale dítě bude vždycky cítit a bát se.

Samozřejmě, že jeho otec - živitel a podpora rodiny a v moderním světě, aby plně zajistila své příbuzné, otcové musí pracovat velmi tvrdě a málo zůstat doma. Ale stojí za to pamatovat, jak důležité je komunikovat se svým dítětem a nejlépe odděleně od své matky samotné. Ujistěte se, že tato komunikace přinese hodně pozitivních emocí jak tatínkovi, tak miminka.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

8 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: