Ersefuril pro děti

erysefuril pro děti

Nemoc dětí je pro rodiče vždy skutečnou tragédií. Samozřejmě, každý z nás sny, že děti nikdy nebudou nemocné, ale bohužel, je to téměř nemožné. Nejčastější problémy u dětí - poruchy zažívacího traktu (zácpa, průjem, střevní kolika, dysbakterióza) a nachlazení. Samozřejmě je nemožné zacházet s dítětem samostatně bez konzultace pediatra, ale to neznamená, že by rodiče neměli znát základní vlastnosti léčiv používaných v pediatrii. V tomto článku budeme hovořit o erysefurilu, populárním léku pro léčbu střevních infekcí. Budeme mluvit o tom, kdy jmenovat erfefuril novorozencům, zda existuje samostatná forma erysfurilu pro děti, jak užívat erysefuril atd.

Ersefuril: složení

Účinnou látkou ursefuurinu je nifuroxazid. Toto antimikrobiální činidlo patří do třídy nitrofuranů. Lék je dostupný ve dvou formách - kapsle erysefurlu a suspenze erysefurlu (pro děti to nejčastěji používá).

Výhodou erysefurilu je to, že na rozdíl od většiny antimikrobiálních látek neinhibuje prospěšnou střevní mikroflóru a nevede k dysbióze.

Ersefuril: indikace a kontraindikace pro použití

Hlavním indikátorem použití eryfurilu je průjem, jehož příčinou je střevní infekce. U střevních poruch jiné povahy (zácpa, kolika, průjem neinfekční geneze) je droga neúčinná a nemá smysl používat ji.

Při užívání eryfurilu mohou být vedlejší účinky ve formě alergických reakcí na léčivo. V takovém případě by měla být léčba okamžitě přerušena a poraďte se s lékařem.

Výrobek se nepoužívá pro osoby s alergií nebo přecitlivělostí na složky léku, stejně jako pro děti mladší jednoho měsíce. Aplikace během těhotenství a laktace je možná pro lékařské účely.

Ersefuril: dávka a způsob podání

Dávka léku se liší podle závažnosti onemocnění a celkového stavu pacienta. Existují také věkové dávky:

  • se 14ti lety a staršími - 200 mg čtyřikrát za den ve stejném časovém období;
  • 2,5-14 let - 200 mg každých 8 hodin;
  • od 1 měsíce do 2,5 roku - 100 mg dvakrát nebo třikrát denně.

Léčba obvykle nepřesahuje týden (7 dní).

U těžkého průběhu onemocnění často předepisují komplexní zpracování, které doplňují ersefuril sorbent (detoxikační), roztokem soli, jako je rehydron (aby se zabránilo dehydrataci) a léků ke zmírnění příznaků (bolest, zvracení, horečka, atd.).

Doporučuje se používat suspenzi pro malé děti, protože kapsle mohou být obtížné správně rozdělit s předepsaným dávkováním. Pokud stále potřebujete používat tobolky k léčbě dětí, nezapomeňte: extra prášek z kapslí je uložen až do jak učinit erssefurilpříští příjem nelze provést - měl by být okamžitě zlikvidován. Tak se spotřeba výrobku zvyšuje, protože se ukazuje, že v jednom případě je použita celá kapsle a nikoli polovina. Prášek z kapsle lze vysadit v čisté vařené vodě při pokojové teplotě - není hořký a dítě bere lék bez problémů.

Vzhledem k vysoké účinnosti a nepřítomnosti vedlejších účinků (s výjimkou případné alergie) je eryfuryl velmi oblíbený. Zvláště prudce stoupající poptávka po droze během epidemie rotavirové infekce - pak nástroj pomáhá všem - od malých až po velké. Recenze drog jsou pozitivní, účinnost je opakovaně testována a prokazována.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

99 − = 98

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: