Ohýbání dělohy – příznaky

ohýbání příznaků dělohy

Jednou z nejčastějších patologií u žen je ohnutí dělohy, které se vyskytuje u téměř 18-20% vyšetřovaných. Obvykle je děloha hruškovitá, mírně zploštělá v přední a zadní velikosti a mírně skloněná dopředu. Tento svah je nazýván fyziologickým ohybem dělohy dopředu - anteflexiem. Retroversio - abnormální děložní ohýbat dozadu, který je v některých žen je vlastní, zatímco v jiných - získané v důsledku patologických změn (stává slabší děložních vazů prodloužené nákazy, adheze).

Co způsobuje ohnutí dělohy?

Jak již bylo zmíněno, u poloviny žen je zákrok dělohy vrozená anomálie, o které se dozvídají buď během plánovaného gynekologického vyšetření, nebo stěžují na neúspěšné pokusy o otěhotnění. Důsledkem je dědičný faktor tvorby děložního hrdla.

Získané ohýbání dělohy může nastat z následujících důvodů:

  • dlouhodobé zánětlivé procesy v pánevních orgánech;
  • nadměrná fyzická aktivita a zvedání závaží;
  • endometrióza;
  • oslabení svalů a vazy pánevního dna a dělohy (více narození, nedostatek fyzické aktivity);
  • narušení střev (pravidelná zácpa);
  • nepravidelné vypouštění močového měchýře (dlouhé utrpení s naplněným močovým měchýřem).

Manžeta zadního čípku - příznaky

Tato patologie se nejčastěji vyskytuje u astenicky chudých dívek s slabě vyvinutým svalovým systémem. Ohýbání těla dělohy se může projevit jako bolestivá menstruace, změna objemu měsíce jako zvýšení? a ve směru poklesu, nepravidelný cyklus, rozmazání sekretů několik dní před menstruací. Příznaky výrazného ohýbání dělohy mohou být bolestivé pocity po pohlavním styku, problémy s pojetím a porodem těhotenství.

Odrůdy ohýbání dělohy

Existují následující typy ohýbání dělohy:

  • ohyb dělohy vlevo nebo vpravo, tj. na jeden z vaječníků, se nazývá lateroflexie;
  • ohyb dělohy dopředu spolu s děložním hrdlem se nazývá anteversion;
  • Odchylka dělohy zpět k konečníku se nazývá retroflexie.

Jak zjistit ohyb dělohy?

Definujte ohýbání doktora dělohy poté, co shromáždil stížnosti ženy (bolestivé období, špinění), interní porodnické vyšetření, kolposkopie. Nejspolehlivějším diagnostickým způsobem je ultrazvuk s vaginálním senzorem a hysterografií (kontrastní studie).

Ohýbání dělohy - důsledky

Když nejsou ozařeny dělohy, žena nemůže učinit žádné stížnosti a problémy s koncipováním se také nemusí objevit. Neplodnost nebo problémy s ložiskem často vznikají v důsledku získaného ohýbání (chronický zánětlivý proces, adhezní proces). Výrazná změna polohy dělohy může zabránit proniknutí spermií do těla. Se získaným ohybem dělohy, způsobeným připojením hrotů k močovému a konečníku, porušení dělohy a ohyb dělohyruptura močového měchýře.

A co hrozí, že v děloze ohýbá dělohu? - Ženy se slabým perineálním a děložním svalstvem ve stáří a senilním věku mohou pociťovat ovulaci a prolaps.

Zkoumali jsme klinický obraz, příčiny a diagnostiku ohýbání dělohy. Jak vidíme, fyziologický zákrok dělohy nezpůsobuje ženě nepohodlí a nezasahuje do koncepce dítěte. Tento stav však vyžaduje pozornost, protože výrazné změny polohy dělohy v malé pánvi mohou nejen vést k neplodnosti, ale také narušit proces nesení dítěte, komplikovat doručení.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

36 + = 44

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: