Jodomarín pre deti

jódomarín pre deti

Profylaktický príjem rôznych liekov má veľký význam pri prevencii detských chorôb. Jedným z týchto liekov je iodomarín 100 pre deti, ktorý zahŕňa jód - jeden z mikroelementov potrebných pre deti a dospelých pre normálny život. Jód nie je produkovaný ľudským telom a jeho denný príjem musí prichádzať s jedlom. Existujú však skupiny ľudí, ktorí potrebujú jód viac ako zvyčajne (deti a dospievajúci, tehotné ženy a dojčiace matky) alebo žijú v oblastiach s nízkym obsahom tejto látky v životnom prostredí. Ukázali tiež ďalší príjem liekov, ako je jodomarín, na prevenciu a liečbu ochorení štítnej žľazy.

Dávkovanie detského jodomarínu

Denné dávky jodomarínu na prevenciu a liečbu nedostatku jódu (ktoré sa prejavujú takými ochoreniami, ako sú endemické, difúzne netoxické alebo euthyroidné škvrny) sa líšia.

Pre prevenciu detí by mal poskytnúť iodomarín, zvyčajne v takých dávkach:

 • deti od narodenia do dospievania - 50-100 mcg denne;
 • dospievajúci - 100-200 mikrogramov denne;
 • Aby ste sa vyhli opakovaniu bolesti, mali by ste piť 100-200 μg jodomarínu.

Preventívna údržba sa vykonáva v priebehu niekoľkých rokov. Toto platí najmä v dospievaní, keď sa v tele dieťaťa vyskytujú aktívne hormonálne zmeny.

Pri liečbe gotiky určujú endokrinológovia dávku 100 až 200 mikrogramov denne. Dĺžka liečby detí je 2-4 týždne.

Iodomarín - vedľajšie účinky

Všetky vedľajšie účinky pri užívaní jodomarínu sa dajú rozdeliť do dvoch skupín: alergické reakcie tela a poruchy endokrinného systému.

Alergia na jódové prípravky, ktorá sa nazýva aj "jód", sa prejavuje ako:

 • nepríjemná kovová chuť v ústach;
 • opuch;
 • zápal slizníc;
 • "Jódová" rinitída a konjunktivitída;
 • Edém Quincke (v zriedkavých prípadoch).

Vzhľadom k tomu, jód, s jeho nadmerné množstvo, má vlastnosť hromadiť v tele, potom pri užívaní:

 • až 150 mcg jodomarínu denne, choroba, ako je hyperkeratóza, ak je prítomná u dieťaťa v latentnej forme, môže prejsť do otvorenej alebo manifestnej formy;
 • od 300 do 1000 mcg tohto liečiva vyvíja hyperaktorózu vyvolanú jódom (t.j. vyvolanú príjmom príliš veľa jódu v tele). Táto choroba sa vyvíja jodomarín na prevenciunajčastejšie u ľudí, ktorí trpia na difúzny alebo nodulárny toxický hlien alebo sú náchylní k nim, ako aj pri predĺženom príjme jodomarínu.

Kontraindikácie pre užívanie jodomarínu

 1. Hypertyreóza.
 2. Individuálna intolerancia na jód.
 3. Adenóm štítnej žľazy (toxický). Jedinou výnimkou je obdobie jódovej terapie, ktorá sa vykonáva po operácii pri liečbe tejto choroby.

Nezabudnite na výrobky obsahujúce jód, ktoré môžu diétne diétne diéte diverzifikovať.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 54 = 64

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: