Po podaní zmesi sa dieťa vráti

dieťa sa po podaní zmesi vráti

Všetky matky vedia, že novorodenci sa môžu po kŕmení vrátiť. Ak sa to stane zriedkavo a nepoškodzuje dieťa, ak normálne zvyšuje telesnú hmotnosť a vyvíja sa správne, potom sa nebojte. Stáva sa však aj to, že regurgitácia sa deje skoro po každom jedle, dieťa má nadúvanie a tvorbu plynu. Každá žena potrebuje poznať príčiny tohto javu, aby sa pokúsila zabrániť. Najčastejšie dieťa pije po kŕmení zmesi. Preto je pri použití umelého alebo zmiešaného kŕmenia dôležité bližšie pozrieť sa na výber potravín, fliaš, bradaviek a samotný proces kŕmenia.

Prečo sa dieťa môže vrátiť späť?

Príčiny regurgitácie pri podávaní zmesi viacerých:

  1. Najčastejšie sa to deje kvôli prehnanému dieťaťu. Ale dojčenie je ťažké prehnúť, ale zmes často vedie k presýteniu. Preto stačí počítať, koľko dieťa potrebuje mlieko na jedno kŕmenie a nedávajte viac.
  2. Regurgitácia môže nastať v dôsledku prehltnutia vzduchu spolu s mliekom. A najčastejšie sa to stane pri kŕmení z fľaše.
  3. Ak sa dieťa vyleje po zmesi, môže to znamenať, že sa nezmestí, alebo ak jeho matka veľmi často mení svoje jedlo.
  4. Príčinou regurgitácie môže byť tiež spomalenie po jedle, náhlych pohyboch alebo vkladanie do brucha.

Ako zabrániť regurgitácii po jedle?

Dodržujte nasledujúce pravidlá:

  1. Správne vyberte dudlík: otvor by nemal byť veľmi veľký. Okrem toho sú tu špeciálne bradavky, ktoré zabraňujú prehltnutiu vzduchu.
  2. Ak sa dieťa rozpadne po zmesi, prečítajte si, ako správne držať fľašu tak, aby v bradave nebol vzduch. Je tiež dôležité, aby dieťa bolo v polorovnej polohe.
  3. Niektoré matky majú ťažkosti pri výbere správnej zmesi. Všetky deti sú odlišné a to, čo vyhovuje, môže spôsobiť alergie v inom. V tomto prípade si môžete vybrať špeciálnu zmes z regurgitácie s antirefluxnými látkami.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

59 − = 49

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: