Swakopmund

Swakopmund

Rekreační středisko Swakopmund se nachází na pobřeží Atlantského oceánu v centru Namibie. To je považováno za druhý nejdůležitější po hlavním městě, je zde, že celé vedení země se pohybuje z Windhoek v létě.

Obecné informace

Swakopund - okouzlující, klidné letovisko v evropském stylu postavené v německém koloniálním stylu. Je oblíbený mezi turisty, na dovolené a víkendy sem přijíždí mnoho místních obyvatel. Občané se zabývají především cestovním ruchem, který se v posledních několika letech začal rychle rozvíjet.

Architektonický styl byl výrazně ovlivněn německými kolonisty, kteří zde vládli před více než 100 lety. Hlavní budovy v centru města jsou důkazem toho: německého luteránského kostela, kasáren, staré železniční stanice nebo domu Hohenzollern.

Luteránská církev

Podnebí

Studený proud Benguela má příznivý vliv na počasí ve Swakopmunde. Jeho klima je mírná, což přitahuje mnoho rekreantů. Po celý rok se denní teplota pohybuje od + 15 ° C do + 25 ° C. Srážky mírně klesají, ale často jsou silné mlhy a vysoká vlhkost.

Atrakce

Nejnavštěvovanější místa ve městě jsou:

1
 1. Muzeum Swakopmund vypráví o všech historických faktech Namibie. Sál věnovaný místní flóře a fauně je velmi nezapomenutelný. Většina muzea je obsazena exponáty prvních vozidel, nářadí. K dispozici je i expozice věnovaná farmacie a zubnímu lékařství. Stejně zajímavé je také podívat se na kameny, které se těží v útrobách země Namibie - v muzeu jsou největší exempláře.
 2. Muzeum Swakopmund
  Expozice muzea

 3. Crystal Gallery shromáždil obrovské množství drahokamů a minerálů. Hlavní pýchou výstavy je největší křišťálový křišťál na světě. V galerii jsou 2 obchody, které si s sebou mohou koupit kameny a různé výrobky. Vstup bude stát 1,49 dolarů.
 4. Crystal Gallery
  Největší křemen na světě

 5. Akvárium Swakopmund - nejoblíbenější místo ve městě. V obrovském komplexu se shromažďují všichni zástupci místního mořského království. Můžete také navštívit pozorovací palubu s nádherným výhledem na moře a poušť. Vstup je 2,23 USD.

Akvárium Swakopmund

Zábava

Swakopmund je k dispozici pro všechny vkusy. Nejzajímavějšími možnostmi pro hosty města jsou:

 1. Oceánské pláže - otevřené, mohou být nebezpečné v případě velkých vln, nevhodné ke koupání, hraní na písku a rybaření. V severní části města je pláž s ochrannými ploty, je bezpečnější plavat tam.
 2. Chráněné pláže

 3. Sandboarding - Extrémní zábava pro mladé lidi. Sestup z dun s 2 možnostmi. Prvním z nich je "stand up boarding" pro ty, kteří už tento sport vlastní, druhý je "lehnout na palubu" pro začátečníky. Je lepší nosit hustší oblečení, sportovní obuv, sluneční brýle a sluneční brýle. Za ostatními postupujte podle tour operátorů. Při této události budete trvat půl dne.
 4. Sandboarding

 5. Paragliding s dunami - za tímto účelem bylo vybudováno speciální školicí středisko. Všechny lety přes duny se provádějí podél pobřeží od Swakopmundu po Walvis Bay;
 6. Lety na lehkých letadlech. Zábava bude trvat od 2 hodin do celého dne. Většinou letí nad dunami, opuštěnými osadami a pobřežími s koloniemi mořských živočichů.
 7. Skydiving - První 30 min. let v letadle, pak skok od 3 000 metrů (společně s instruktorem).
 8. Jedete do Cape Cape, nachází se za 30 minut. od Swakopmund. Jedná se o vzrušující exkurzi do tuleňů.
 9. Procházka po katamaránu nebo lodi od jachtařského klubu Walvis Bay v přístavní oblasti. Turisté čekají na zajímavé pohledy na plavidlo, pobřežní krásu, krmiva, pelikány, albatrosy. Můžete vidět delfíny.
 10. Jiné extrémní zábavy: čtyřkolky, rybaření na oceán, horkovzdušné balónování, jízda velbloudu, jízda na koni, výlety do pouště Namib.

Hotely

V letovisku Swakopmund je výběr hotelů, hotelů a rekreačních komplexů velmi velký. Nejpopulárnější z nich jsou:

 • Apartmány Sandcastles - nachází se v zahradě 500 m od pobřeží. Komplex má všechny druhy vymožeností;
 • Apartmány Sandcastle

 • Swakopmund Luxury Suites (all inclusive) - elegantní hotel v centru města. Zde je nejlepší poměr ceny a kvality;
 • Ekologický náměstí - Výborná pro páry. Můžete si objednat různé aktivity, výlety a procházky;
 • Ekologický náměstí

 • Pláž Hotel Swakopmund - je zde krásná terasa se střešním bazénem a výhledem na oceán;
 • Pláž Hotel Swakopmund

 • Beach lodge - Unikátní design lodge s panoramatickým výhledem na oceán, nabízí hostům útulné pokoje, restauraci, bar, barbecue;
 • Beach lodge

 • Villa Sohrada - dům pro ty, kteří jsou na dovolené, s obrovskou zahradou, vlastní kuchyní a grilem.

Villa Sohrada

Restaurace

Místa pro jídlo vynikající namibijské pokrmy z masa nebo mořských plodů jsou velmi mnoho. Ve městě jsou restaurace s evropskou kuchyní, pro vegetariány, kavárny.

Nejoblíbenější jsou taková místa v Swakopmundu:

 • restaurace "Tug" - nachází se na břehu oceánu a je postaven z trupu lodi;
 • "Jetty 1905" je zajímavý, protože je postaven na chůdách, hlavním směrem kuchyně je mořské plody;
 • restaurace Namigos - nabídka je zahrnuta, mexická a námořní kuchyně, široká nabídka mořských plodů;
 • Kavárna Pane Fresco - vždy čerstvá lahodná káva a croissanty.

Tug Restaurace

Nakupování

Ve Swakopmunde si můžete koupit dárky nebo suvenýry, stejně jako v každém jiném rekreačním městě. Ceny jsou mírně nadhodnoceny ve srovnání s jinými městy v Namibii, ale to je kompenzováno obrovským sortimentem zboží.
Nejoblíbenější prodejny:

 • Otevřený trh na adrese Am Zoll se nachází v centru města. Veškeré zboží je rozloženo na rohožích a obchodníci jsou trochu mazaní. Nejlepší rada je vyjednávat a cena klesne 3-4 krát. Sledujte svou peněženku a kvalitu zboží, které kupujete;
 • Woermann Brock Mall - obchodní oblast s drahými, kvalitními suvenýry. Na území se nachází supermarket a internetová kavárna;
 • Brauhaus Arcade - obchod, který se táhne po pěší ulici. Je zde výborný produkt, restaurace, kavárny a hospůdka;
 • Shopride - nákupní centrum s velkým množstvím kvalitních produktů.

Brauhaus Arcade

Dopravní služby

Ve Swakopmunde není žádná veřejná doprava, všechny potřebné zařízení jsou v docházkové vzdálenosti. Pro delší cesty je lepší zavolat taxi, a na ulicích to není "chyceno". Taxi jízdy z Swakopmund, například do Walvis Bay, stojí 2,97 dolarů.

Jak se tam dostat?

Dopravní infrastruktura v této části Namibie je dobře rozvinutá. Město má malé letiště, ale pravidelné lety jsou prováděny 30 km jižně od letiště Walvis Bay. Železnice spojuje Swakopmunda s Windhoekem, dvakrát týdně projíždí osobní vlak. Město je napojeno na zbytek země sítí dálnic. Kvůli suchému klimatu pouště Namib a minimálním dešťům nejsou cesty zničeny, mohou se rozvíjet při rychlostech nad 100 km / h.

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 66 = 71

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Swakopmund

Swakopmund

Swakopmund kurortinis miestas yra Atlanto pakrantėje Namibijos centre. Po sostinės tai laikoma antra pagal svarbą, čia visa vasarą iš Vindhuko persikelia visa šalies vadovybė.

Bendra informacija

Swakopundas - žavingas, ramus ir europietiškas kurortinis miestas, pastatytas vokiečių kolonijinio stiliaus. Jis yra populiarus tarp turistų, atostogų ir savaitgaliais čia atvyksta daug vietos gyventojų. Piliečiai daugiausia užsiima turizmo verslu, kuris pastaraisiais metais pradėjo sparčiai vystytis.

Architektūrinį stilių labai įtakojo vokiečių kolonistai, valdantys čia daugiau nei prieš 100 metų. Tai įrodo pagrindiniai miesto centro pastatai: vokiečių liuteronų bažnyčia, kareivinės, senoji geležinkelio stotis arba Hohenzollerno namai.

Liuteronų bažnyčia

Klimatas

"Benguela" šalta srovė daro teigiamą poveikį orui Swakopmunde. Jo klimatas yra lengvas, kuris pritraukia daugybę poilsiautojų. Visus metus dienos temperatūra svyruoja nuo + 15 ° C iki + 25 ° C. Nuvilkimas šiek tiek sumažėja, tačiau dažnai yra stiprių rūkų ir didelės drėgmės.

Atrakcionai

Daugiausiai lankomų vietų mieste yra:

1
 1. Swakopmundo muziejus pasakys apie visus istorinius faktus Namibijoje. Salė, skirta vietinei florai ir faunai, yra labai įsimintina. Daugumoje muziejaus yra pirmųjų transporto priemonių, įrankių eksponatų. Yra net ekspozicija, skirta vaistinei ir odontologijai. Taip pat įdomu pažvelgti į akmenis, kurie iškasami Namibijos žemių žarnyne - muziejuje yra didžiausi egzemplioriai.
 2. Swakopmundo muziejus
  Muziejaus ekspozicija

 3. Kristalų galerija surinko daugybę brangakmenių ir mineralų. Pagrindinis parodos pasididžiavimas yra didžiausias pasaulyje kvarcinis kristalas. Galerijoje yra 2 parduotuvės, jie gali nusipirkti akmenis ir įvairius gaminius su jais. Įėjimas kainuoja 1,49 USD.
 4. Kristalų galerija
  Didžiausias pasaulyje kvarcas

 5. Swakopmundo akvariumas - populiariausia vieta mieste. Į didžiulį kompleksą renkami visi vietinės jūros karalystės atstovai. Taip pat galite apsilankyti stebėjimo aikštelėje su vaizdu į jūrą ir dykumą. Įėjimas yra 2,23 USD.

Swakopmundo akvariumas

Pramogos

Swakopmund yra prieinamas kiekvienam skoniui. Įdomiausi miesto svečiai yra:

 1. Vandenyno paplūdimiai - atvira, gali būti pavojinga didelių bangų atveju, netinka maudytis, žaisti smiltoje ir žvejoti. Šiaurinėje miesto dalyje yra paplūdimys su apsauginėmis tvoromis, saugiau juo plaukti.
 2. Apsaugoti paplūdimiai

 3. Sandboarding - Ypatingos pramogos jauniems žmonėms. Iš kopų nusileidimas yra 2 variantai. Pirmasis yra "stovėti įlaipinti" tiems, kurie jau turi šį sportą, antrasis - "išlipti įlaipinti" pradedantiesiems. Geriau dėvėti daugiau tankius drabužius, sportinius batus, imtis saulės akinių ir apsaugos nuo saulės. Už poilsio sekite kelionių operatorius. Šiame renginyje trunka pusę dienos.
 4. Sandboarding

 5. Paragliding su kopas - šiuo tikslu buvo pastatytas specialus mokymo centras. Visi skrydžiai per kopas išilgai pakrantės yra iš Swakopmundo į Walviso įlanką;
 6. Skrydžiai lengvu orlaiviu. Pramogos užtruks nuo 2 valandų iki visos dienos. Dažniausiai plaukia per kopas, apleistas gyvenvietes ir pakrantes su jūrų gyvūnų kolonijomis.
 7. Plaukiojimas valtimis - Pirmas 30 min. skrydis lėktuvu, tada 3 tūkstančių metrų šuolis (kartu su instruktoriumi).
 8. Važiuokite Cape Cape, įsikūrusi per 30 minučių. vairuoti iš Swakopmundo. Tai yra įdomi ekskursija į ruonių puošnius.
 9. Vaikščiokite katamaranu ar valtimi iš jachtų klubo Walvis Bay į uosto teritoriją. Turistai laukia įdomių laivo vaizdų, pakrantės grožio, šėrimo ruonių, pelikanų, albatrosų. Galite pamatyti delfinus.
 10. Kiti ekstremalūs pramogos: keturratis dviračiais, vandenynų žvejyba, karšto oro balionavimas, kupranugaris, jodinėjimas, turai į Namibo dykumą.

Viešbučiai

Savanoriškame Swakopmundo mieste viešbučių, viešbučių ir poilsio kompleksų pasirinkimas yra labai didelis. Populiariausi iš jų yra:

 • "Sandcastle" apartamentaiS - įsikūręs sode 500 m nuo pakrantės. Kompleksas turi visas patogumo savybes;
 • Swakopmund

 • "Swakopmund Luxury Suites" (viskas įskaičiuota) - šiuolaikiškas viešbutis miesto širdyje. Čia geriausias kainos ir kokybės santykis;
 • "Organic Square" svečių namai - puikiai tinka poroms. Galite užsisakyti įvairius renginius, ekskursijas ir pasivaikščiojimus;
 • Swakopmund

 • Paplūdimio viešbutis Swakopmund - yra puiki terasa su stogo baseinu ir vaizdu į vandenyną;
 • Paplūdimio viešbutis Swakopmund

 • Paplūdimys - unikalus sodo dizainas su vaizdu į vandenyną, svečiams siūlomi jaukūs kambariai, restoranas, baras, kepsninė;
 • Paplūdimys

 • Villa Sohrada - namus tiems, kurie atostogauja, su didžiuliu sodu, savo virtuve ir kepsnine.

Villa Sohrada

Restoranai

Vietos, kur valgyti puikius Namibijos patiekalus iš mėsos ar jūros gėrybių yra labai daug. Miestuose yra restoranų, kuriuose yra europietiškos virtuvės, vegetariams, kavinėms.

Populiariausi yra tokios vietos Swakopmunde:

 • restoranas "Vilkikas" - įsikūręs prie vandenyno kranto ir pastatytas iš laivo korpuso;
 • "The Jetty 1905" yra įdomus, nes jis yra pastatytas ant kilimėlių, pagrindinė virtuvės kryptis yra jūros gėrybės;
 • Restoranas "Namigos" - įskaičiuotas meniu, Meksikos ir Namibijos virtuvė, įvairios jūros gėrybės;
 • Kavos namai "Pane Fresco" - visada švieži skanūs kavos ir ramentiniai patiekalai.

Turo restoranas

Pirkiniai

Swakopmunde galite įsigyti bet kokių dovanų ar suvenyrų, kaip ir bet kuriame kitame kurorto mieste. Kainos šiek tiek pervertintos, palyginti su kitais Namibijos miestais, tačiau tai kompensuoja didžiulis prekių asortimentas.
Populiariausios parduotuvės:

 • Am Zoll atvira rinka yra miesto centre. Visos prekės yra išdėstytos ant kilimėlių, o pirkliai yra šiek tiek gudrus. Geriausias patarimas yra derėtis, o kaina nukris 3-4 kartus. Sekite savo piniginės ir perkamų prekių kokybę;
 • Woermann Brock Mall - prekybos zona su brangiais, kokybiškais suvenyrais. Teritorijoje yra prekybos centras ir interneto kavinė;
 • "Brauhaus Arcade" - parduotuvė, kuri tęsiasi palei pėsčiųjų gatvę. Yra puikus produktas, yra restoranai, kavinės ir baras;
 • Shopride - tai prekybos centras su daugybe kokybiškų produktų.

Swakopmund

Transporto paslaugos

Swakopmundo viešuoju transportu nėra, visi pėsčiomis pasiekiami visi būtini patogumai. Ilgesnėms kelionėms geriau skambinti taksi, o gatvėse tai nėra "sugauta". Pavyzdžiui, Swakopmundo taksi važiuoti į Walvis Bay kainuoja 2,97 USD.

Kaip ten patekti?

Šios Namibijos dalies transporto infrastruktūra yra gerai išvystyta. Miestas turi nedidelį oro uostą, tačiau reguliarieji skrydžiai yra 30 km į pietus nuo Walvis Bay oro uosto. Geležinkelis jungia Swakopmundą su Windhoeku, du kartus per savaitę jame eina keleivinis traukinys. Miestas sujungtas su likusia šalies teritorija greitkeliais. Dėl Namibo dykumos sauso klimato ir minimalaus kritulių kiekio keliai nesunaikinami, jie gali būti sukurti greičiu daugiau kaip 100 km / h.

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

81 − 71 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Swakopmund

Swakopmund

Rekreačné stredisko Swakopmund sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu v centre Namíbie. To je považované za druhý najdôležitejší po hlavnom meste, je tu, že celá krajina vedenie sa pohybuje z Windhoek v lete.

Všeobecné informácie

Swakopund - okouzlující, tiché a európske štýlové letovisko, postavené v nemeckom koloniálnom štýle. Je obľúbený medzi turistami, na dovolenke a cez víkend sem prišiel mnoho miestnych obyvateľov. Občania sa zaoberajú predovšetkým cestovným ruchom, čo sa v posledných rokoch začalo rýchlo rozvíjať.

Architektonický štýl bol výrazne ovplyvnený nemeckými kolonistami, ktorí tu vládli pred viac ako 100 rokmi. Hlavné budovy v centre mesta sú dôkazom toho: nemeckého luteránskeho kostola, kasárne, stará železničná stanica alebo dom Hohenzollern.

Evanjelickej cirkvi

Podnebie

Studený prúd v Benguele má priaznivý vplyv na počasie v Swakopmunde. Jeho podnebie je mierne, čo priťahuje mnoho turistov. Počas celého roka sa denná teplota pohybuje od + 15 ° C do + 25 ° C. Zrážky mierne klesajú, ale často sú silné hmly a vysoká vlhkosť.

pamätihodnosti

Najnavštevovanejšie miesta v meste sú:

1
 1. Múzeum Swakopmund rozpráva o všetkých historických faktoch v Namíbii. Hala venovaná miestnej flórii a faune je veľmi nezabudnuteľná. Väčšina múzea je obsadená exponátmi prvých vozidiel, nástrojov. K dispozícii je aj expozícia venovaná farmácii a stomatológii. Rovnako zaujímavé je pozrieť sa na kamene, ktoré sa ťažia v oblastiach Namíbie - múzeum má najväčšie exempláre.
 2. Múzeum Swakopmund
  Expozícia múzea

 3. Galéria Crystal zbierali obrovské množstvo drahokamov a minerálov. Hlavnou hrdosťou výstavy je najväčší kremeňový kryštál na svete. V galérii sa nachádzajú 2 obchody, ktoré si s nimi môžu kúpiť kamene a rôzne výrobky. Vstup bude stáť 1,49 dolárov.
 4. Galéria Crystal
  Najväčší kremeň na svete

 5. Akvárium Swakopmund - najobľúbenejšie miesto v meste. V obrovskom komplexe sa zhromažďujú všetci predstavitelia miestneho morského kráľovstva. Môžete tiež navštíviť observatórium s nádherným výhľadom na more a púšť. Vstup je 2,23 USD.

Akvárium Swakopmund

zábava

Swakopmund je k dispozícii pre všetky vkusy. Najzaujímavejšie možnosti pre hostí mesta sú:

 1. Pláže oceánu - otvorené, môžu byť nebezpečné v prípade veľkých vĺn, nevhodné na kúpanie, hranie piesku a rybolov. V severnej časti mesta je pláž s ochrannými plotmi, je tam bezpečnejšie plávať.
 2. Chránené pláže

 3. Sandboarding - Extrémna zábava pre mladých ľudí. Zostup z duny má 2 možnosti. Prvým z nich je "postaviť sa na palubu" pre tých, ktorí už tento šport vlastnia, druhý je "ležať na palube" pre začiatočníkov. Je lepšie nosiť hustšie oblečenie, športovú obuv, slnečné okuliare a slnečné okuliare. Za ostatnými postupujte podľa tour operátorov. Pri tejto udalosti budete trvať pol dňa.
 4. Sandboarding

 5. Paragliding s dunami - za týmto účelom bolo vybudované špeciálne školiace stredisko. Všetky lety nad dunami sú vykonávané pozdĺž pobrežia od Swakopmund po Walvis Bay;
 6. Lety na ľahké lietadlá. Zábava bude trvať od 2 hodín do celého dňa. Väčšinou lietať nad dunami, opustenými osadami a brehmi s kolóniami morských živočíchov.
 7. zoskok padákom - prvých 30 min. let v lietadle, potom skok od 3 tisíc metrov (spolu s inštruktorom).
 8. Cesta do Cape Cape, v 30 minútach. jazdy od Swakopmund. Jedná sa o vzrušujúcu exkurziu do tuleňov.
 9. Prechádzka na katamarán alebo na loď od jachtárskeho klubu Walvis Bay v prístavnej oblasti. Turisti čakajú na zaujímavé pohľady na plavidlo, pobrežnú krásu, kŕmne pečate, pelikány, albatrosy. Môžete vidieť delfíny.
 10. Ďalšie extrémne zábavy: cykloturistika, oceán rybolov, teplovzdušný balón, jazda na ťavu, jazda na koni, výlety do púšte Namib.

hotely

V letovisku Swakopmund je výber hotelov, hotelov a rekreačných komplexov veľmi veľký. Najobľúbenejšie z nich sú:

 • Apartmány Sandcastles - sa nachádza v záhrade 500 m od pobrežia. Komplex má všetky druhy vymožeností;
 • Apartmány Sandcastle

 • Swakopmund Luxury Suites (all inclusive) - elegantný hotel v centre mesta. Tu je najlepší pomer ceny a kvality;
 • Penzión Organic Square - Skvelé pre páry. Môžete si objednať rôzne aktivity, výlety a prechádzky;
 • Penzión Organic Square

 • Plážový Hotel Swakopmund - je tu krásna terasa s bazénom na streche a výhľadom na oceán;
 • Plážový Hotel Swakopmund

 • Beach lodge - Unikátny dizajn lodge s panoramatickým výhľadom na oceán, ponúka hosťom útulné izby, reštauráciu, bar, grilovanie;
 • Beach lodge

 • Villa Sohrada - dom pre tých, ktorí sú na dovolenke, s obrovskou záhradou, vlastnou kuchyňou a grilom.

Villa Sohrada

reštaurácia

Miesta pre jesť nádherné namíbské jedlá z mäsa alebo morských plodov sú veľmi veľa. V meste sú reštaurácie s európskou kuchyňou, pre vegetariánov, kaviarne.

Najpopulárnejšie sú také miesta v meste Swakopmund:

 • reštaurácia "Tug" - nachádza sa na brehu oceánu a je postavená z trupu lode;
 • "Jetty 1905" je zaujímavý, pretože je postavený na chôdzi, hlavným smerom kuchyne je morské plody;
 • reštaurácia Namigos - ponuka je zahrnutá v ponuke, mexická a námecká kuchyňa, široká ponuka morských plodov;
 • Kaviareň Pane Fresco - vždy čerstvá lahodná káva a croissanty.

Tug reštaurácia

nakupovanie

Vo Swakopmunde si môžete kúpiť akékoľvek darčeky alebo suveníry, rovnako ako v každom inom rekreačnom meste. Ceny sú mierne nadhodnotené v porovnaní s inými mestami v Namíbii, čo je však kompenzované obrovským sortimentom tovaru.
Najobľúbenejšie miesta:

 • Otvorený trh na adrese Am Zoll sa nachádza v centre mesta. Všetok tovar je položený na rohoch a obchodníci sú trochu mazaní. Najlepšia rada je dohodnúť sa a cena klesne 3-4 krát. Sledujte peňaženku a kvalitu tovaru, ktorý si kúpite;
 • Woermann Brock Mall - obchodná oblasť s drahými a kvalitnými suvenírmi. Na území je supermarket a internetová kaviareň;
 • Brauhaus Arcade - obchod, ktorý sa tiahne pozdĺž pešej ulice. Je tu výborný produkt, reštaurácie, kaviarne a krčmy;
 • Shopride - obchodné centrum s obrovským množstvom kvalitných produktov.

Brauhaus Arcade

Dopravné služby

V meste Swakopmund nie je žiadna verejná doprava, všetky potrebné zariadenia sú v pešej vzdialenosti. Pri dlhších cestách je lepšie zavolať taxík a na uliciach to nie je "chytený". Taxi jazda od Swakopmund, napríklad do Walvis Bay, stojí 2,97 dolárov.

Ako sa tam dostať?

Dopravná infraštruktúra v tejto časti Namíbie je dobre rozvinutá. Mesto má malé letisko, ale pravidelné lety sa vykonávajú 30 km južne od letiska Walvis Bay. Železnica spája Swakopmund s Windhoekom, dvakrát do týždňa prechádza cez ňu osobný vlak. Mesto je napojené na zvyšok krajiny sieťou diaľnic. Kvôli suchému podnebiu v púšti Namib a minimálnym zrážkam nie sú cesty zničené, môžu sa rozvíjať pri rýchlostiach nad 100 km / h.

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

28 − = 22

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: