Zagradzhe | designremont.net

Zagradzhe

Zagradzhe

"Perla Stredomoria" - tak často nazývaná veľkolepou Čiernou Horou miestnymi obyvateľmi a početnými cestujúcimi. Táto krajina je skutočným rajom ružových piesočných pláží, majestátnych hôr, rýchlych riek a samozrejme historických pamiatok architektúry. Jedným z najlepších miest na odpočinok v tejto čarovnej krajine je málo známe mesto Zagradža (Zagradje), pri návšteve sa každý môže ponoriť do osobitnej kultúry Čiernej Hory a spoznať sa s miestnymi tradíciami a zvykmi.

Všeobecné informácie

Zagradzha je malá osada na juhu Čiernej Hory, neďaleko od mesta Sutomore. Podľa štatistík počet obyvateľov v posledných rokoch výrazne rástol a dnes žije v dedine asi 200 ľudí - hlavne domorodých Čiernych a Srbov, ktorých priemerný vek je 42,5 rokov.

Pokiaľ ide o počasie, podnebie v Zagradje je teplo a mierne. Priemerná ročná teplota je + 8,5 ° C Napriek výraznému množstvu zrážok aj v suchých mesiacoch je toto mestečko obľúbenou turistickou destináciou a jedným z najlepších letovísk v krajine.

Zaujímavosti mesta Zagrej

Zagradzha sa stal predovšetkým známym ako nádherné letovisko, v ktorom sú hlavnými a obľúbenými pamiatkami mnohých cestovateľov:

 1. Pláž Malevik. Jeden z najlepších miest na relaxáciu na pobreží Jadranského mora. Na pláži je veľa zaujímavých atrakcií pre turistov, navyše Malevik je známy svojou liečivou bahnicou, ktorá pomáha pri koži a kardiovaskulárnych ochoreniach.
 2. Pláž v meste Zagradzha

 3. Pevnosť High-Nehai. Ďalšou miestnou atrakciou, ktorú je potrebné navštíviť počas cesty do mesta Zagradzhe. Pevnosť má dlhú históriu, o čom svedčia predmety troch rôznych kultúr nachádzajúcich sa na jej území. Sprievodcom a skúseným sprievodcom sa odporúča, aby ste večer vyrazili na prehliadku pevnosti, aby ste našli magický západ slnka.

Stravovanie a ubytovanie

Keďže Zagradzha sa nelíši vo veľkosti, turistická infraštruktúra je tu málo rozvinutá. V celom meste je len niekoľko hotelov a hotelov, z ktorých najlepšie sú podľa recenzií:

 • Vila Oktopus;
 • Hotel Fleur de Orange;
 • Vila Gerbera;
 • PRÍJEM ZNOVU byt.

Hotel Fleur de Orange

V meste je aj niekoľko stravovacích zariadení: niekoľko kaviarní a 2 reštaurácie pre domácu kuchyňu. Z černohorských jedál, ktoré sa v Zagrade oplatí vyskúšať, najpopulárnejšie medzi turistami sú:

 • rybia polievka "chorba";
 • pečené jahňacie mäso;
 • kotlety "Pleskavitsa";
 • kaša "tsitsvara".

Rybárska choroba je populárne jedlo v mestečku Zagrad

Ako sa tam dostať?

Mesto Zagradje je vzdialené len 20 minút od hlavného prístavu krajiny a jednej z najobľúbenejších miest Čiernej Hory - baru. Túto vzdialenosť môžete prekonať taxíkom alebo autobusom. Harmonogram by mal byť vopred určený na miestnej autobusovej stanici.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

21 − = 20

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: