Majų dievai

Majų dievai

Pagoniškumo laikotarpiu kiekviena gentis ir žmonės turėjo daug dievų. Majų ir actekų indėnų panteone buvo daugiau nei pusantro šimto dievų, kurie vienaip ar kitaip turėjo įtakos žmonių gyvenimui ir pasaulinei tvarkai.

"Maya" indėnų religinis gyvenimas

Religija vaidino vyraujančią vietą senovės majų indėnų visuomenėje. Jie turėjo daugybę skirtingų ceremonijų, skirtų tam, kad pašvęsti tą ar kitą dievą, ir labai dažnai ritualo vainikas buvo auka. Jei šeima klestėjo, aukos buvo tik augalų, gyvūnų, dekoracijas, jei šeima pralenkė problemų - buvo aukojami ir gentainiai ir priešų. Žiauriausia dovana Dievui buvo drebanti širdis, suplakta iš gyvojo žmogaus. Aukos kūnas buvo išmestas po piramidės žingsnių po ritualinio žmogžudystės.

Maya dievų įvairovė

Tarp Maya dievų buvo ir gera, ir bloga. Hezmano valdovas buvo laikomas dangų meistru, pasaulio kūrėju, dieną ir naktį, mokslų globėju ir Maya raštu. Jis buvo vaizduojamas kaip protingas vyras ar plaukiantis drakonas.

Ischamna buvo laikoma Ish-Chel, globėjų globoja, kūrybiškumu, moterimis ir vaikais. Ji meldėsi už vaisingumą ir sveikatą. Ji įkūnija Izh-Chelą su Mėnule ir burtininku, turinčiu jaguaro ir gyvatės požymių vietoj plaukų.

Aukščiausia valdžia, didybė, valia, išmintingumas ir įgūdžiai įkūnijo Kukulkaną, kuris buvo pavaizduotas formoje Actekų ir Majos dievaigyvatė arba erelis. Šis dievas globoja amatininkus ir kitus dirbančius žmones, jam kreipėsi prašymas dėl reikalingo lietaus ir uragano.

Maya buvo gydoma atsižvelgiant į mirties dievą, kuris buvo vadinamas Ah-Puig. Šis poglando valdovas dažniausiai vaizduojamas kaip skeletas. Dėl savižudybių, Maya turėjo specialią deivę, Ishkat.

Vandens elementai ir įvairūs reiškiniai, susiję su vandeniu, valdė Chuckas. Jo Maya buvo pristatyta keturiose inkarnacijose: raudonoje, juodoje, geltonoje ir baltajame. Šis dievas taip pat nagrinėjo žemės išlaisvinimą arimui, todėl jo simboliai buvo kirvis ir žibintas.

Populiariausias žmonių dievas buvo "Yum-Kaash", kurio kultas yra susijęs su sezoniniais gamtos pokyčiais. Jis buvo vaizduojamas kaip "Yum-Kaashas" jauno žmogaus su kukurūzų gobtuvu vietoje jo galvos.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

34 − 29 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: