Kada iškasti daglius ir kaip jas laikyti?

kada iškasti dahlius ir kaip jas laikyti

Dauguma augintojų yra tikri, kad daugiamečių juodligių žiemos saugykloje nieko nėra sudėtinga. Tačiau tai ne visada būdinga, nes ne visi gliukozės tipai sudaro gumbus, gerai toleruojami kasimo ir saugojimo būdai. Pavyzdžiui, "Arlesia" ir "Cherio" veislės nurodo sunkiai saugomus, todėl jiems reikia organizuoti specialias sąlygas. Apie tai, kaip tinkamai iškasti ir laikyti dahlius - kalbėkime straipsnyje.

Kada jūs turite iškasti dulkių žiemą?

Pirmiausia noriu iš karto atsakyti į dažniausiai užduodamą klausimą - ar įmanoma žiemą nešvarti dahlių. Tai, žinoma, yra įmanoma, tačiau tik tada, jei gyvenate šiltu oru. Vidutinėje zonoje, kai kuriose sąlygose geriau kasti ir laikyti gumbus.

Taigi, vadovaudamiesi patyrusių floristų patarimais, kurie tikriausiai žino, kada rudenį iškasti dergelius ir kaip juos laikyti, spalio mėn. Pradžioje - pirmąjį mėnesio dešimtmetį - pradedama kasti džerus. Iki to laiko jie turi būti kruopščiai apsaugoti nuo šalčio.

Prieš pradėdami kasti stiebelius, turite iškirsti stiebus, paliekant ne daugiau kaip 10 cm nuo žemės. Po to likusiems stiliams reikia pridėti etiketę su veislės pavadinimu, kad nebūtų painiojami. Bajonetas dedamas 20 cm atstumu nuo gėlės.

Tiesiogiai iškasant gumbus, kai kurie sodininkai rekomendavo atidėti keletą dienų, kad viršutiniai pumpuriai galėtų patekti. Tačiau, pasak kitų, toks vėlavimas gali sukelti plyšimą sekcijose, jei vanduo joms patenka. Be to, didelė tikimybė, kad pjovimo įrankio sukelta infekcija turės laiko pasiekti šaknies kaklą. Taigi, geriau iš karto pradėti kasti ir derliaus nuėmimo stiebagumbius. Jei tokios galimybės nėra, būtina bent jau padengti pjovimą su folija, kad jų drėkinimas nebūtų.

Kaip iškasti dahlia gumbus?

Tiesiogiai kasimo procesas turėtų būti atliekamas su kastuvu, jokiu būdu neturint šakių ar paprasčiausio traukimo iš kamieno, nes yra didelė tikimybė, kad jis bus išjungtas.

Po to, kai stiebagumbiai yra iškasti iš žemės, juos reikia nuplauti po tekančiu vandeniu - jie turi būti visiškai švarūs. Po to, plauti šaknys turėtų būti dedama kelias dienas kambaryje, kurioje yra didelis drėgnumas ir žema oro temperatūra. Šis kambarys gali būti rūsyje, šiltnamyje arba verandoje. Pažiūrėkite, kad šaknys neužšaltų, nes tai žiūrėk temperatūrą.

Visa tai būtina, kad gumbavais būtų sukurta kamštinė apsauginė plėvelė, kuri leis jiems laikyti sėkmingiau ir ilgą laiką iki pavasario. Gumbelių testavimo procesas neleis jiems prarasti drėgmės ir išdžiūti.

Kaip laikyti žinduolius?

Su tuo, kada ir kaip iškasti dahlius, mes supratau, o dabar lieka išmokti tinkamai juos saugoti.

Kai bandymo procesas baigiamas, o tai vyksta 5-6 dieną, juos reikia pasiruošti laikyti visą žiemą. Tai yra du pagrindiniai būdai. Leiskite trumpai aptarti kiekvieną iš jų:

  1. Neatliekamo šaknies laikymas pergamoje ar indelyje. Švariai išplautas ir patikrintas stiebagumbis turi būti dedamas į maišelį arba pergamentinį popierių, kurio viduje jau yra vermikulitas. Kiekviena gumbutė suvyniota virve ir dedama sausoje ir vėsioje vietoje - rūsyje arba caisson. Laikymo temperatūra turi būti + 5-7 ° C. Esant aukštesniems, stiebagumbiai, greičiausiai, bus išdžiūvę ir mumifikuoti, tapdami visiškai netinkami sodinti. Vietoj vermikulito galite naudoti sausą sfagnumo durpę, tačiau atkreipkite dėmesį, kad tai yra blogiau gumbavaisių.
  2. Laikymas parafinyje. Norėdami pasinaudoti šiuo metodu, turite įsigyti daug kai jums reikia kasti dahlias žiemaiparafinas. Keptuve su ilga rankena ir dvigubomis sienomis ištirpinkite skysčio pavidalu. Tai galima padaryti tik elektros viryklėje, nes ji lengvai užsidega atvirame ugnyje. Tuo pat metu rengiasi gumbus: daugiau nei įtraukti juos šiltoje patalpoje (+15 ° C) per dieną, paskirstyti juos taip, kad kiekvienas turi delenki su vienu inkstus. Dries pjūvį, praleiskite juos šildomas iki + 70-80ºS parafino ir pridėti į kartoninę dėžutę, kuri pašalinti paskolą vėsioje vietoje. Ir į klausimą, ar ji galima laikyti jurginų gumbus į šaldytuvą, galėsite atsiimti, kad ji yra tam lapo leidžiama tokio saugojimo forma. Priešingu atveju stiebagumbiai gali puvinėti šaldytuve.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: