Kada valyti moliūgą?

kada išvalyti moliūgą

Moliūgų - melionų ir daržovių sodas, plačiai paplitęs visame pasaulyje. Augalas labai nepretenzingas - geras moliūgų derlius gali būti gaunamas net pradinės priežiūros metu. Moliūgų vaisiai turi didelę maistinę vertę žmonėms ir gyvuliams, ir, kaip taisyklė, jie tampa skaniau, kai jie atsigulsta. Skirtingai nuo kitų melionų, melionų ir melionų, moliūgai gali būti laikomi ilgą laiką ir sunaudojami beveik visą žiemą. Kyla klausimas, kada valyti moliūgą, kad skonio ir maistinių savybių yra labiau išsaugotos, yra svarbus sodininkų mėgėjams. Po to, kai savalaikis moliūgų kolekcija garantuoja jų naudingų savybių saugumą, užšaldyti vaisiai praranda juos.

Moliūgo prinokimo apibrėžimas

Mes iš karto nustatome, kad moliūgų valymo laikas priklauso nuo auginimo ploto veislės ir klimato sąlygų. Dažni moliūgų subrendimo požymiai - lapai tampa geltoni ir sudžiūvę, kotelis yra rusva, vaisių spalva tampa ryški, sočiųjų, o žievė yra labai tanki ir tvirta.

Jei atsižvelgsime į rūšis, kietųjų grūdų moliūgų veislės pasižymi ankstyvuoju brandėjimu ir rugpjūčio pabaigoje jau yra paruoštos vartoti. Didžiųjų vaisių moliūgų veislės yra vidutinio ir pavėluoto brandinimo. Vėliau, muskato moliūgų veislės, turinčios puikių skonio savybių, brandina. Prieš prasidedant dirvožemio šalčiams, kurie rugsėjo viduryje vyksta švelniame klimato zonoje, yra protingiau juos išvalyti. Gaminant dekoratyvines moliūgas, kurios nevalgo, dažniausiai naudojamos virtuvių ir viešojo maitinimo įstaigų dekoravimui, gali atsirasti vėliau, o svarbiausia, kad jų išvaizda nedaro įtakos.

Nustatyti laiką, kai jūs galite surinkti moliūgai, priklausomai nuo geografinių vietovių, preliminariai rekomenduojamos Maskvoje rinkimo kultūra pasėlių išlaidas į rugsėjo antroje pusėje, į Sibirą - pirmosiomis dienomis rudens pietinėje moliūgų derlių gali būti atliekami rugsėjo pabaigoje - spalio pradžioje. Visų pirma, reikia atkreipti dėmesį į orų prognozę, o pasirenkant derliaus nuėmimo laiką - vadovaujamasi numatomu įšaldytų šalčių atsiradimo laiku.

Kada rinkti moliūgą?

Pageidautina, kad vyktų moliūgas - sausas oras. Moliūgai, surinkti šlapiu lietingą orą, turi būti džiovinti. Rekomenduojama, kad vaisiai, identifikuojami laikymui, būtų pašalinti kartu su kirpiu, pjaudami 4-5 cm. Pašalinta be peduncle moliūgų greitai puvė, todėl jų negalima išgelbėti. Moliūgai parenkami su sveikais vaisiais, be įbrėžimų, įlenkimų. Jei ruduo yra sausas ir šiltas, kai kuriuos laiko likučius galima palikti supjaustytus vaisius, tačiau tuo pačiu metu stebėti oro temperatūros pokyčius, įskaitant nakties laiką.

Moliūgo laikymo sąlygos

Dėl ankstyvojo derliaus dėl nepalankių oro sąlygų vaisiai gali sulaukti, gulėti kambaryje - kambaryje, verandoje, skėlyje. Nustatydami moliūgų ilgą laikymą, atkreipkite dėmesį, kad jo vaisius galima laikyti kambario temperatūroje, tačiau optimali laikymo temperatūra yra 10-15 laipsnių didesnė už nulį. Apskritai, ta pati saugyklavalymo moliūgų kultūra gali būti +4 ... + 20 laipsnių temperatūroje. Geriau moliūgų laikyti tamsioje, gerai vėdinamoje patalpoje, pavyzdžiui, rūsyje.

Mažiausiai sunkiai kultivuojamos veislės laikomos laiku. Maksimalus šio tipo moliūgų išpjaustytų vaisių tinkamumo laikas yra 1 mėnuo, tada sėklos pradeda daiginti. Didžiuliai vaisiai ir muskato riešutų tipai moliūgams laikomi 5-6 mėnesius, nekeičiant skonio ir naudingų savybių. Ilgiau laikant, produkto skonis keičia: minkštimas tampa beskonis ir pluoštinis, o cukraus kiekis sumažėja.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

61 − = 56

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: