Vaisiniai krūmai sodui

sodo vaisių krūmai

Nė vienas sodas negali būti vadinamas visapusiškai vertinamu, jei jam trūksta vaisių krūmų. Tiesą sakant, kokio tipo sodas gali būti be gintaro-geltonos braškių, vitaminų serbentų ar kvapnios sultingos avietės? Apie ką vaisių krūmus verta sodinti šalyje, šiandien kalbėsime.

Geriausi sodo vaisių krūmai

Taigi, esate laimingas vasaros rezidencijos savininkas ir planuojate savo turtą. Kokie vaisių ir uogų krūmai būtinai turi būti šalyje? Žinoma, daug kas priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir laisvo laiko, skirto žemės priežiūrai. Tačiau vis dėlto rekomenduojame rasti sodo kampą šiems augalams:

  1. Avieza. Skanios ir beprotiškai naudingos avietės turi vieną svarbų požymį - jis gali augti ir vaisius ilgam laikyti be žmogaus įsikišimo. Be to, avietės auga pakankamai greitai, todėl per kelerius metus galite tapti protingos aviečių savininke.
  2. Braškės. Vitaminų ir mikroelementų turinio rekordininkas, agrastas, išdidžiai garsina "šiaurinių vynuogių" pavadinimą. Tačiau agrastai turi pakankamai ilgą gyvenimą ir lengvai toleruoja visus gamtos gedulius, kad daugelį metų taptų vitamino puošmena sodui.
  3. Currant. Nesvarbu, kokio tipo serbentų tu nori - raudona arba juoda, tai yra labai naudinga ir skanu, kad sode reikia skirti labiausiai garbingą vietą.
  4. Barbaris. Žinoma, su šia krūmu turėsite šiek tiek kepti, bet pasodinus jį svetainėje galėsite "nužudyti du paukščius vienu akmeniu" - gauti gražų gyvatvorę ir skanu aromatines uogas.

Sodo vaismedžių ir krūmų suderinamumas

Planuojant sodinti, nepamirškite apie vaismedžių krūmų ir medžių derėjimą sode. Pavyzdžiui, obelys yra geriausiai pasodintos aviečių kaimynystėje, taigi jos apsaugo viena nuo kitos nuo ligos. Bet agrastus, juodieji serbentai, vyšnios ir avietės turi būti dedamos tam tikru atstumu viena nuo kitos.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

17 − 13 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: