Jak vařit azu z hovězího masa s okurkou?

jak vařit azu z hovězího masa s okurkou

Azu je tradiční tatarská jídla, obvykle z hovězího, jehněčího nebo mladého konského masa. Ve skutečnosti je to maso v kořeněné omáčce.

Obecná myšlenka na přípravu azu je následující: kusy masa jsou nejprve smažené a pak dusené. V luči při vaření přidejte cibuli, mrkev, rajčata nebo rajčatovou pastu, nakládané okurky, koření. Ukáže se maso v akutní omáčce. Slané okurky říkají pokrmu neobvyklou, ale výraznou, specifickou chuť.

Pochopme, jak vyrobit azu z hovězího masa s okurkami. Jídlo je dobré sloužit jako denní rodinné jídlo na oběd nebo večeři, ale v zásadě je vhodné pro slavnostní menu.

Chutná aza v tataru z hovězího masa s okurkami - jednoduchý recept

Nejprve si vybereme čerstvé mladé a libové maso - potřebujeme panenku (nejlepší volbou je jeden rok starý volů nebo telecí).

Tomato pasta najde jakost bez dalších konzervačních látek, tento výrobek je sám o sobě konzervačním prostředkem. Samozřejmě je lepší používat okurky.

Složení:

  • hovězí buničina - 500 g;
  • okurka solené silné křupavé malé - 3 ks;
  • cibule - 1 ks;
  • malá mrkev - 1-2 ks;
  • kvalita rajčatové pasty - 3 polévkové lžíce. lžíce;
  • koření (koriandr, černý a červený pepř, hřebíček, bobkový list atd.);
  • zelenina (petržel, kopr, koriandr);
  • česnek - 2 stroužky.

Příprava

Cibuli jsme nakrájeli docela jemně, mrkev - tenké plátky a okurky - podlouhlé malé desky.

V sušičce v rostlinném oleji lehce smažte nebo přejíždějte první cibuli, pak přidejte mrkev.

Maso nakrájejte na malé podlouhlé kusy a lehce smažte v rostlinném oleji v samostatné pánvi.

Můžeme přemístit maso do hrnce, míchat a dusit přidáním koření, v případě potřeby vylijeme trochu vývaru nebo vody. Když je maso téměř připravené, to znamená, že se stalo dostatečně měkké (ochutnáváme), přidáme aza v tataru z hovězího masaslaná okurka a mírně zředěná rajčatová pasta. Míchat, rozložte a přidejte nakrájený česnek a zeleninu.

Připravená azu s nakládanými okurkami doma se nejlépe podává s vařenými bramborami nebo perličkovým ječmenem. Předběžně je třeba ponořit perlový ječmen na 3 hodiny, pak, když se naplaví - opláchněte a vařte, nejlépe v okamžiku připravenosti azu. Tato možnost kombinace azy s oblohou je ještě zajímavější než u brambor.

Toto jídlo se nejlépe podává s žitným chlebem nebo domácími koláčky. Po jídle vždy servírujte čerstvý čaj, můžete s citronem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: