Ako sa naučiť ovládať sami seba?

Ako sa naučiť ovládať seba

Sebakontrola je hlavnou podmienkou úspechu v každej oblasti činnosti.

Schopnosť ovládnuť svoje pocity a emócie je tiež nevyhnutná pre plný rozvoj jednotlivca. Psychológovia identifikujú nasledujúce hlavné dôvody, pre ktoré musíte byť schopní ovládať sa:

  1. Po prvé, schopnosť ovládať emócie prispieva k zachovaniu zdravia. Ako viete, stres a depresia sú príčinou mnohých chorôb. Nie je vždy možné vyhnúť sa stresovým situáciám, ale ovládaním emócií môžete vyhnúť negatívnym dôsledkom takýchto situácií.
  2. V konfliktoch a extrémnych situáciách je potrebná schopnosť riadiť sa, aby bolo možné rýchlo a správne rozhodnúť.
  3. Schopnosť ovládnuť sa je nevyhnutná, aby sa sústredila pozornosť na dosiahnutie stanovených cieľov.

Samozrejme, každý človek môže mať ďalšie dôvody na to, ako sa ovládať, ale hlavným dôvodom pre každého bude túžba zlepšiť svoj život.

Pozrime sa teda na to, čo psychológovia odporúčajú, aby sa naučili ovládať sa

Po prvé, je potrebné pochopiť, čo je najčastejšie zdrojom negatívnych skúseností. To pomôže udržiavať špeciálny denník. V jednom stĺpci sa musí uviesť zoznam negatívnych emócií a pocitov, ako je strach, hnev, hnev, zúfalstvo, apatia a iné. V nasledujúcom stĺpci musíte napísať niekoľko situácií, ktoré spôsobili každú skúsenosť. Takáto tabuľka vám pomôže pochopiť, aké pocity musíte najprv naučiť ovládať. Môžete tiež urobiť analýzu situácie v ďalšom stĺpci a prísť s variantom správania, ktoré by sa vyhnúť negatívnym emóciám. Každý deň je potrebné popísať situácie, ktoré nastali, ktoré spôsobili negatívne emócie, ich činy a pocity, dôsledky a analýzu situácie. Deň za dňom, počas dňa sa tieto záznamy rozvinú schopnosť ovládať sa.

Okrem vedenia záznamov a analyzovania situácií vám tieto odporúčania psychológov môžu pomôcť naučiť sa ovládať:

  • začnite ráno s pozitívnym postojom. Usmievajte sa vo svojom zrkadle, chváľte sa.
  • Nepreháňajte to. Získajte zvyk vytvoriť zoznam prípadov pre daný deň. Označte najdôležitejšie veci a urobte ich ako prvé. Ak je príliš veľa prípadov, potom premýšľajte nad tým, ako môžete prerozdeliť zodpovednosť, čo sa dá robiť vo voľných dňoch. Uistite sa, že ponecháte čas na odpočinok.
  • nikdy neberte čas na závery. Prvou reakciou na každú udalosť je emócia spôsobená osobným postojom k situácii. Pokúste sa najprv vyriešiť príčiny situácie, skúste zistiť viac faktov. To isté platí pre komunikáciu s ľuďmi - nemyslite na to, ak máte otázky alebo pochybnosti, nebojte sa objasniť a opýtať sa znova. Tým sa vyhneme mnohým konfliktom.
  • ak máte pocit, že sa nemôžete držať späť, premýšľajte o spôsobe spánku od negatívnych skúseností. Pre každú osobu sú metódy upokojenia individuálne. Môžete si dohodnúť jogging okolo domu, môžete počúvať svoju obľúbenú hudbu alebo ísť nakupovať. V každom prípade, po upokojení, je potrebné analyzovať, čo spôsobilo tento emočný výbuch.
  • Nenechávajte nevyriešené problémy so svojimi blízkymi. Vyriešte otázky v pokojnom stave a dôkladne počúvajte súpera. Ak nemôžete hovoriť, pomôžte listu, v ktorom musíte uviesť podstatu problému, svoje pocity a návrhy o riešení situácie. Požiadajte osobu, ktorá je vinná z vašich skúseností, aby si prečítal list a napísal vám odpoveď. Po tomto oznámení pochopíte, ako môžete dosiahnuť kompromis sebaovládaniaa vyriešiť problém.
  • znova, keď ste prekonané negatívnymi emóciami, pokúste sa vyjadriť svoj stav. Vyberte si najpresnejšiu definíciu pocitov a povedzte to nahlas. Nie je nutné, aby to niekto počul, len povedzte, čo cítite. Nevystavujte emócie, vedie k ďalšiemu stresu, ale problém nevyrieši.

Aby ste sa naučili ovládať seba, musíte pracovať na sebe každý deň. Ovládanie emócií a pocitov je kľúčom k úspechu v podnikaní a harmónii v rodinných vzťahoch.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: