Asexualita

asexualita

Zdá se, že v našich dnech jsou problémy sexuální roviny jak u homosexuálních, heterosexuálních párů, tak u lidí, kteří se identifikují s bisexuály, všichni slyšeni a studováni vědci podél a napříč. Existuje však ještě jeden nedostatečně známý projev sexuální touhy, nebo spíše její nedostatek "asexuality". Předtím, než přistoupíme k posouzení otázky asexuality, je nutné odhalit podstatu tohoto konceptu. Asexualita je nedostatek sexuální přitažlivosti u některých dospělých. Vědci ze Spojených států tento fenomén studovali už od padesátých let minulého století. Dnes je známo, že asexuálové nemají žádné odchylky ve svém fyzickém vývoji, prostě se o sex nezajímají.

Test bezsexuality

Máte-li pochybnosti o sexuálních preferencích vašeho partnera, obdržíte mini-test 8 jednoduchých otázek, na které budete schopni zjistit, zda byste měli mít podezření na sebeobžádání nebo na své blízké v asexualitě. Na následující otázky je třeba odpovědět "ano" nebo "ne", "nikdy".

  1. Je pro vás sex nějaký "špinavý" nebo tabuizovaný koncept?
  2. Potřebujete čas od času sexuální uspokojování vašich potřeb?
  3. Myslíte si, že plnohodnotné vztahy mezi partnery jsou možné pouze tehdy, když mezi nimi existuje intimita?
  4. Zažili jste, když nebyla touha zvládnout vašeho partnera, spojit se s ním společně?
  5. Zmizí vás úplná nepřítomnost intimního života?
  6. Sexuální vztahy, je to důležitá a nepostradatelná součást "správného" vztahu mezi partnery?
  7. Máte často pocit vášnivých impulzů vůči člověku, který je vůči vám soucitný?
  8. Existuje nějaké fyzické a psychologické potíže s nedostatkem sexu po dlouhou dobu?

Pokud na všechny otázky 2 až 8 byla vaše odpověď "ne" nebo "nikdy", pak byste měli myslet na to, co způsobilo tento stav věcí. Odpověď na otázku číslo 1 může naznačovat, kolik vaše výchova o sexuálním životě byla ovlivněna výchovou. Pokud je vaše odpověď na to "ano", nejpravděpodobněji možná asexualita je spojena s psychologickou bariérou vůči samotnému obsazení sexu, které vzniklo na základě "sovětské výchovy".

Asexualita - příčiny a léčba

Jak je již známo, asexuálové jsou lidé, kteří nejen úmyslně odmítají mít sex, ale také nemají žádnou sexuální přitažlivost. Sexologové odmítají považovat asexualitu za normu, navzdory skutečnosti, že její výskyt může být způsoben skutečnými psychologickými traumami. Dívka se může stát nespojeným členem společnosti po znásilnění nebo příliš bolestivé deprivaci panenství. Muž se může po prvním pohledu proměnit v asexuál.

Z pohledu fyzického pohlaví je pohlaví přirozená masáž panvových orgánů a jeho nepřítomnost po dlouhou dobu vede ke stagnujícím procesům, které mají velmi negativní vliv na zdraví žen.

příčin asexuality

Z psychického hlediska má nedostatek sexuálního uspokojení a v důsledku toho uvolnění hormonu štěstí do krve vede ke změnám vlastností nervového systému. V této souvislosti se dámy s prodlouženou absencí orgasmu stávají nervózní a kňoukají.

Léčba této nemoci přímo závisí na tom, zda samotný asexuál prožívá jakékoliv nepohodlí spojené s jeho pohledu na sex. Pokud nevzniknou žádné problémy a váš život je plný dojmů a bez sexu, pak se lékař nemusí kontaktovat vůbec. V případě, že jste nepohodlní být v tomto stavu, ale nemůžete překonat své postoje, musíte se obrátit na psychologa nebo sexologa.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

61 + = 64

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: