Aké sú vitamíny v angreštích? | designremont.net

Aké sú vitamíny v angreštích?

aké vitamíny v egreše

Angrell, či takzvané "severné hrozno", je trvalý ker s jedinečnými bobuľami, ktoré zase sú kompromisom medzi chutnými a užitočnými. Keď sa dozviete, aké sú vitamíny v angreštu, pochopíte, prečo sa doteraz tieto plody používajú na boj proti rôznym ochoreniam, ale predovšetkým v súvislosti s potravinovým traktom, krvnými ochoreniami a poruchami žlčových ciest.

Aké vitamíny sa nachádzajú v egrešoch?

Vo egrešu veľa rôznych vitamínov a mikroživín:

  • veľké množstvo vitamínu C - asi 50 mg - nebudete prekvapení, že táto látka výrazne pomáha našej imunite v boji proti nachladnutiu chrípke podobné katastrofy;
  • vitamín A a jeho provitamín, karotén - a to je dobre známy asistent v boji proti nočnej slepote;
  • významné množstvo vitamínov B zodpovedných za syntézu energie z glukózy, nervovej aktivity, výživy mozgu;
  • aj v paradajkách je ľahké nájsť - rutín, organické kyseliny, fosfor, sodík, horčík, jód, fluór, zinok, atď.

Tmavé bobule obsahujú vitamín P a veľa pektínu, ktorého úlohou je odstrániť ťažké kovy a nadbytočné rádioaktívne zlúčeniny z ľudského tela. Jedným z hlavných rysov egreše je posilnenie krehkých ciev a ochrana proti vnútorným a vonkajším krvácaním.

Zoznam, čo vitamíny obsahuje egreše, v žiadnom prípade, nemôžete zabudnúť na rôzne fázy dozrievania bobúľ. Niekto má rád zelené, žlté bobule z egrešov - majú vysoký obsah organických kyselín, ale ak budete trochu počkať a dať bobule, aby sa stal purpurovo-fialový, bude tiež zvyšovať obsah vitamínu R.

Angreštáľ je zdroj železa, ktorý pomáha s anémiou a zvyšuje hladinu erytrocytov v krvi. Zloženie bobuľa je bohaté na triesloviny. Zrelé plody angreštu obsahujú serotonín, večný bojovník s nádormi v tele, dobre a samozrejme aj prírodné antidepresívum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 34 = 38

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: