Periodické pôst

pravidelné hladovanie

Sušenie a strata hmotnosti sú v skutočnosti synonymá. Prvý termín používajú kulturisti, keď chcú znížiť percento tukov, aby sa lepšie vyťažil svalový pomer. Druhý termín používajú ženy, ktoré majú hlad, aby schudli, a nikto tu nevenuje pozornosť na tuk alebo tuk, ale samotný fakt je dôležitý. Ak vezmeme do úvahy, že ciele týchto dvoch kategórií ľudí sú rovnaké, môžeme predpokladať, že pravidelné hladovanie používané v kulturistike pomôže aj obyčajným smrteľníkom.

Podstata metódy

V kulturistike sa najčastejšie používa klasické sušenie. To znamená, že najprv športovec vyčerpá svalovú hmotu: na to spotrebuje oveľa viac kalórií, než je potrebné, a preto získava váhu. Samozrejme, že táto váha nie je tuk, ale svalovina, zvýšená výživa je kombinovaná s vyšším silovým tréningom.

Nasleduje sušenie - potraviny sú minimalizované, kalorický obsah je znížený, spotreba potravín je zlomková.

Takže veľmi rýchlo môžete dosiahnuť požadované formy.

Ale keďže to nie je najužitočnejšia cesta (veľké zaťaženie srdca a obličiek, citlivosť na inzulín klesá), dostal alternatívu sušenia vo forme pravidelného pôstu.

Existujú dve odrody - sušenie 24 hodín a 12 (16) hodín.

Samozrejme, nie je vôbec konzumovať potravu, pretože je spokojná len s vodou a s obsahom aminokyselín.

24-hodinové hladovanie

Ak používate pravidelné pôst v kulturistike po dobu 24 hodín, musí spĺňať nasledujúce pravidlá:

  • jeden deň v týždni nie je nič;
  • v predvečer pôstu jesť večere;
  • nasledujúci deň po hladovke je minimum, napríklad šalát s rybami.

Už prvý týždeň vezme veľa tuku, ale postupne, keď sa telo zvykne na tento režim, tempo klesne.

12 (16) - potichu

Normálne sa pôda používa v priebehu polovice - 12 hodín na jedlo a 12 hodín na hlad. Tiež sa vykonáva týždenne s rovnakými výživovými charakteristikami. Skúsenosti však ukazujú, že pri strate hmotnosti je efektívnejšie pravidelné pôst 16 a 8 hodín. To znamená 16 hodín hladu a 8 hodín pre jedlo.

Počas týchto 8 (alebo 12) hodín je potrebné vykonať 3 jedlá, z ktorých najtvrdší by sa mal vykonať po tréningu. Zvyšných 16 hodín používajte iba vodu.

Chudnutie

Nepodarilo sa pomôcť opraviť spôsob pravidelného pôstu a pre dievčatá - oveľa viac fanúšikov chudnutia ako kulturisti. V jednej americkej knihe o rýchlej strave je napísaná nasledovná metóda:

  • dvakrát týždenne by mali byť spokojní s dvoma jedlami v množstve 500 - 600 kcal;
  • tieto dva dni môžu byť zvolené ľubovoľne, jeden po druhom alebo v pomere;
  • podstata je rovnaká ako v pravidelnom hladovaní - prebudil sa v 8.00 hod., prvé jedlo o 14.00 hod., druhé v 8.00 a potom 12 hodín hladového štrajku až do rána.
  • pravidelné hladovanie na zníženie hmotnosti

Klady a zápory

To, že metóda nalačno na sušenie, že "žena" variácie, nedá rýchle chudnutie. Svaly sa vytvárajú nahromadením veľkého množstva glykogénu v svaloch, ktoré sa viažu na 1 g svojej vlastnej hmotnosti, 2,5 g vody. To znamená, že svaly bobtnávajú.

Tuk pomaly opúšťa, ale výsledok trvá dlhšie. Tento druh stravovacej výživy vás učí riadiť pocit hladu (vlastne, odlíšiť ho od zvyku stravovania hladom) a tiež zvyšuje disciplínu.

Bohužiaľ, v prvom týždni hladového úderu budete trýznení podráždenosťou a nebudete schopný sústrediť sa. Skúsení "hladoví" ľudia však hovoria, že tak naopak začne saturovať energiou, aj keď máte hlad.

Na úkor hladového štrajku hladina cukru a cholesterolu v krvi klesá, produkcia hormónov sa zvyšuje a liečia sa zápalové procesy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: