Lidové znamení vzestupu našeho Pána | designremont.net

Lidové znamení vzestupu našeho Pána

lidová znamení vzestupu Pána

Vzestoupení Pána je jednou z nejdůležitějších pravoslavných svátků, které mají zvláštní význam pro křesťany. Je oslavován čtyřicátým dnem po Velikonocě, tradičně ve čtvrtek, a symbolizuje konec Ježíšovy pozemské cesty a návrat do nebe. Zejména zajímavé jsou znamení a pověry spojené s vzkříšením Pána.

Znamení a pověry pro Vzestup - co byste měli mít na pozoru?

Podle přesvědčení byla noc Nanebevstoupení Páně považována za slavík, protože tito ptáci zpívají hlasitěji než obvykle. A běda tomu, kdo se odváží chytit tohoto ptáka - celý příští rok projde slzami a potížemi.

Spojené s dovolenou Ascension tradice a znamení bylo, že to bylo nemožné se dostat ven z domu, prát, jít do lázní, aby se zapojily do jakékoliv šití, pokud není striktní potřeba.

To bylo považováno za špatné znamení odmítnout žádost na osobu v nouzi. Bylo nutné pomoci chudým a chudým, léčit něco nebo dělat něco dobrého.

Existuje jedna pověra spojená s břízí. Mladé dívky přemýšlely a zkroucily větve břízy. Podle víry, jejíž větvička nezmizí až do Letnic, bude zdravá a letos se ožení. Pokud je zarmoucený - předzvědění o nemoci nebo smrti toho, kdo se kroutil.

Lidové znamení vzestupu našeho Pána

Podle populárních znamení s Nanebevstvím přichází skutečné teplo a plné léto, nebudou už žádné mrazy.

Počasí bylo obzvlášť opatrné v tento den. Špatné znamení bylo považováno za dešť na Nanebevstoupení, sliboval zlý rok sklizně a chorobu skotu. A jasné počasí a slunce byly naopak zárukou dobré úrody.

Podle víry hojná rosa spadá na Vzestoupení Pána - proto země pláče a doprovází Krista do nebe. Mladé dívky se touto rosou pokusily umýt - lidé si mysleli, že se můžeš stát psanou krásou a brzy se vdáš.

Vejce položeno slepice na Ascension, za žádných záminkou nejíst, protože vlastnil magickou moc víry. Byl mluven a použil se jako kouzlo.

vzestup Pána věcí a pověr

Tradice, zvyky a znamení vzkříšení Pána jsou velmi zajímavé a mají velký sémantický význam. Takže na tuto dovolenou bylo běžné pečení cookies v podobě žebříků ze sedmi schodů, symbolizujících cestu do nebe. Mnoho lidí věřilo, že takové jídlo podporuje růst kariéry, jestliže jíte sušenky ráno a umyjte zasvěcenou vodou.

Považována za povinnou účast na stůl koláč sváteční s cibulí, všechny pokrmy posvětili, jedli sebe a léčit hosty. Den byl považován za druh památníku, takže jídlo bylo zvláštní význam pro ortodoxní lidi.

Při Nanebevstoupení se člověk může obrátit na Boha a požádat o naplnění toužebné touhy. Hlavní věc - nepožádat o peníze a bohatství, taková žádost, kterou budou moci vyšší moci nesplnit. Výjimkou je situace, kdy je financování potřebné k dobrému jednání nebo zacházení. Podle přesvědčení se všechno, co požadujete, jistě splní. Pán v tento den slyší všechny, dokonce i ztraceného hříšníka.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

69 − 67 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: