Ľudové znaky Nanebovstúpenia nášho Pána | designremont.net

Ľudové znaky Nanebovstúpenia nášho Pána

ľudové znamenia pre vzostup Pána

Vzostup Pána je jednou z najdôležitejších pravoslávnych sviatkov, ktorá má osobitný význam pre kresťanov. Oslavuje sa štyridsiaty deň po Veľkej noci, tradične vo štvrtok a symbolizuje koniec Ježišovej pozemskej cesty a návrat do neba. Obzvlášť zaujímavé sú znamenia a povery spojené s Pánovým vzkriesením.

Znamenia a povery pre Nanebovstúpenie - čo by ste mali mať na pozore?

Podľa presvedčení bola noc Nanebovstúpenia Pána považovaná za slavík, pretože tieto vtáky spievajú hlasnejšie než zvyčajne. A beda tomu, kto sa odváža chytiť tento vták - všetko budúci rok prejde slzami a problémami.

Spojené s dovolenku Ascension tradície a znamenie bolo, že to bolo nemožné sa dostať von z domu, prať, ísť do kúpeľov, aby sa zapojili do akejkoľvek šitie, pokiaľ nie je striktné potreba.

Bolo považované za zlé znamenie odmietnutia žiadosti pre osobu v núdzi. Bolo potrebné pomáhať chudobným a chudobným, liečiť niečo alebo robiť niečo dobré.

Existuje jedna povera spojená s brezou. Mladé dievčatá premýšľali a krútili brezové vetvičky do pásky. Podľa presvedčenia, ktorého vetvička neprekrúca do Turíc, bude zdravá a bude sa oženiť v tomto roku. Ak je zničený - predzvedenie choroby alebo smrti toho, ktorý sa krútil.

Ľudové znaky Nanebovstúpenia nášho Pána

Podľa známych znakov s Nanebovstúpením prichádza skutočné teplo a celé leto, už nebudú žiadne mrazy.

Počasie bolo obzvlášť opatrné v tento deň. Zlé znamenie bolo považované za dážď na Nanebovstúpení, sľuboval zlý rok zberu úrody a chorobu dobytka. A jasné počasie a slnko boli naopak zárukou dobrej úrody.

Podľa presvedčenia padne bohatá rosa na vzkriesenie Pána - preto krajina pláči a sprievodom Krista do neba. Mladé dievčatá sa s touto rosou pokúšali umyť - ľudia si mysleli, že sa môžeš stať písomnou krásou a čoskoro sa oženi.

Vajcia, rozbité sliepkou na Nanebovstúpenie, bez akejkoľvek zámienky, nebola jesť, pretože podľa viery mala magickú moc. Hovoril sa a používal sa ako šarm.

vzostup Pána vecí a povery

Tradície, zvyky a znaky vzkriesenia Pána sú veľmi zaujímavé a majú veľký sémantický význam. Takže na túto dovolenku bolo bežné pečenie cookies v podobe rebríkov siedmich schodov, symbolizujúcich cestu do neba. Mnohí verili, že takéto jedlo podporuje kariérny rast, ak budete jesť ráno a umyte si zasvätenou vodou.

Povinná bola prítomnosť koláčov s cibuľou na slávnostnom stole, všetky jedlá boli vysvätené, jedli a ošetrovali hostí. Tento deň bol nejakým spôsobom považovaný za pamätník, takže jedlo malo osobitný význam pre ortodoxných ľudí.

Pri Nanebovstúpení sa človek mohol obrátiť k Bohu a žiadať o naplnenie želanej túžby. Hlavná vec - nie požiadať o peniaze a bohatstvo, takáto žiadosť vyšších mocností nebude plniť. Výnimkou je prípad, keď sú finančné prostriedky potrebné na dobré činy alebo liečbu. Podľa presvedčenia sa všetko, čo požadujete, určite splní. Pán v tento deň počuje všetkých, dokonca aj strateného hriešnika.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

42 − = 38

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: